MKÜ'de İş Dünyasında Kadın konferansı

Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ''İş Dünyasında Kadın'' konulu konferans gerçekleştirildiği belirtildi.
MKÜ'de İş Dünyasında Kadın konferansı
 MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Tayfur Sökmen yerleşkesi Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen konferans, MKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Bulut'un açış konuşması ile başladı.
     Bulut, nisan ayı içerisinde ''Girişimcilik Kültürü ve Ahlakı'', ''Girişimcilik Etiği'' konularında iki panel planlandığını, girişimciliğin ayrı bir yetenek olduğunu dile getirdi.
     KAGİT Başkanı Birtan Şahin ise cumhuriyetin odak noktasında yer alan kadınlara önem verilmesi gerektiğini, düzenledikleri bu konferansla iş dünyasında sadece erkeklerin değil kadınların da karşılaştıkları zorluklara rağmen ne kadar başarılı olduklarını göstermek istediklerini bildirdi.
     Açılış konuşmalarının ardından Bil-Dil Akademisi Eğitim Danışmanı Duygu Ersan, geleceği yönlendiren en önemli süreçlerden biri olan eğitim ve bu sürecin en önemli parçalarından biri olan İngilizce'nin önemini anlatan bir sunum yaptı.
     Konferansta, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Gülay Gül'ün de tecrübelerini katılımcılarla paylaştığı, başarılı olmak için planlı ve programlı olmanın, hedef koymanın, koyulan hedefler üzerinde ilerlemenin başarıyı yakalamak için şart olduğunu dile getirdi.