MKܒde öğrencilerin Kayıt Heyecanı

Bölgemizden ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen öğrenciler 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Mustafa Kemal Üniversitesi’nekayıt yaptırmanın heyecanını yaşıyorlar.
MKܒde öğrencilerin Kayıt Heyecanı
MKܒye kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler İskenderun ve Antakya’daki yerleşkelerde kurulan kayıt merkezlerinde aileleriyle birlikte kayıtlarını yaptırarak yeni bir dünyaya adım atıyorlar.Öte yandan MKܒyü tercih eden gençlereBasın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminin oluşturduğu kayıt danışma merkezlerinde, öğrencilerden gelen talep ve sorulara cevap veriliyor. Bu doğrultuda MKÜStratejik Düşünce Topluluğu ile Kültür ve Medeniyet Topluluğu öğrencileri gönüllü olarak kayıt yaptıran öğrencilere rehberlik hizmeti veriyor.Antakya ve İskenderun Otogarlarında kurulan üniversite stantları sayesinde öğrenciler, her hangi bir kişi ya da kurumla bağlantı kurmadan güvenli bir şekilde doğrudan Mustafa Kemal Üniversitesi ile temas kuruyorlar. Burada görev yapan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler çalışanları tarafından gerekli bilgileri alan öğrenciler yine üniversitenin araçları ile kayıt merkezlerine taşınıyor.Kayıtların tek merkezden yapılması öğrencilere önemli kolaylıklar sağlıyor.
 
 
 İskenderun ve Antakya yerleşkelerindeki kayıt merkezlerinde yapılan başvurularda öğrencilerin her türlü ihtiyaçları göz önüne alınarak Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı personelleri ve ilgili okul ve bölümlerde çalışan personeller bu merkezlerde görev yapıyor.Her geçen gün yeni fakülte ve bölümlerin kurulduğu Mustafa Kemal Üniversitesinde yeni kayıt döneminde yaklaşık 8 bin yeni öğrenci yeni kayıtyaptıracak. Bu rakam Mustafa Kemal Üniversitesi’nin bölgede ve ülkede gelişen ve büyüyen bir üniversite olması yolunda önemli ivme kazandırıyor.Mustafa Kemal Üniversitesi, 1992 yılında 7 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 3 Enstitü ile kurulmuş bir yükseköğretim kuruluşu olarak bu gün itibariyle 20. yılını doldurmuş bulunuyor.Üniversitede bugün 15 Fakülte, 3 Enstitü, 6 Yüksekokul, 18 Meslek Yüksekokulu, 1 Batı Müziği Konservatuvarı ve 17 Araştırma merkeziyle birlikte ulu bir eğitim çınarı hüviyeti kazandı. Ayrıca, üniversiteye bağlı olarak Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Antakya halkına ve bölge insanına kaliteli sağlık hizmeti veriyor. Bölgenin en iyi ve Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasına girebilmek için tüm birimlerin bir seferberlik havası içerisinde çalışmasına önem veriliyor. Tüm bu çalışmalar doğrultusunda Türkiye’de örneği az görülen bir hızla MKܒnün toplam öğrenci sayısı 13 bin 400’den 35 bin rakamlarına ulaşmış bulunuyor.