MKÜ'de sağlık toplantısı.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, araştırma ve uygulama merkezi müdürleriyle sağlık alanında yapılması planlanan çalışmalarla ilgili toplantı yaptı.
MKÜ'de sağlık toplantısı.
 Rektör Güder, Rektörlük Toplantı Salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, araştırma ve uygulama merkezlerinin, üniversitenin insan kaynağı yetiştirme fonksiyonunu yerine getirirken toplum ile olan ilişkilerini, topluma dair sorunlarını, sorunların çözümlerini ve toplumu aydınlatan yönünü de ortaya çıkardığını belirtti.
     MKÜ'de kurulmuş olan araştırma merkezi müdürlüklerinin hem üniversiteye, hem yüksek öğretime, hem de bölgeye önemli katkılar sağlayabileceğini anlatan Güder, araştırma merkezlerinin faaliyet alanlarıyla ilgili gerek lisans gerekse lisansüstü düzeyde almak istedikleri kitapları satın alarak kütüphanelerine koyacaklarını, bu konuda bir de kampanya yapmayı planladıklarını söyledi.
     Güder, Hatay genelinde koleksiyonları olan, kitap biriktirmiş değerli insanların kitaplarının üniversiteye hizmet etmek amacıyla toplanacağını bildirerek, ülkeye katkı sağlayacak araştırma ve çalışmaların yürütülmesi gerektiğini kaydetti.
     Toplantının amacının üniversiteye, öğrencilere ve içinde bulundukları topluma nasıl daha iyi hizmet edilebileceği anlamı taşıdığını anlatan Güder, toplantıda, merkez müdürlüklerin daha işler hale nasıl getirilebilir sorusunun cevabını da bulmaya çalıştıklarını dile getirdi.
     Toplantıda Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Osman Saraçoğlu ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi adımları hakkında araştırma merkezi müdürlerine bilgi verdi.
MKÜ'de sağlık toplantısı. haberi 27 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  221105 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle