MKܒden Cezayir’e Eğitim

Cezayir EcoleNationaleSuperieureVeterinaire üniversitesi Lisansüstü Eğitim Direktörü Prof. Dr. Hamdi Taha Moussadek ve Uluslararası ilişkiler sorumlusu Prof. Dr. DjamelKhelef MKÜ YÜ ziyaret etti.

MKܒden Cezayir’e Eğitim

Konuklar, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Gözübenli tarafından kabul edildi. Görüşmede Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr Yaşar Ergün ve Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Doç. Dr. Muharrem Keskin de katıldı. Ziyaret kapsamında, Mustafa Kemal Üniversitesinde veterinerlik ile gıda ve besin hijyeni alanında Cezayirli Doktora öğrencilerinin kısa ve uzun süreli olarak özellikle moleküler biyolojik teknikler konusunda eğitim almaları (1-18 aylık), Cezayirli doktora öğrencilerine biri Cezayir diğeri Üniversitemizden olmak üzere iki danışmanlıolarak ortak doktora eğitimi yaptırılması, Üniversitemizde görevli öğretim elemanlarının kısa ve uzun süreli özellikle moleküler biyolojik teknikler konusunda Cezayir'de kurs vermeleri ve laboratuvar oluşturma konusunda danışmanlık yapmaları konularında görüşme yapıldı. Bu kapsamda, işbirliği anlaşması imzalanmasına karar verildi.  Görüşmede, ayrıca Mevlana programı kapsamında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi konusunda da bir anlaşma yapılması kararlaştırıldı. İki yıl önce başlayan ve devam eden işbirliği çerçevesinde, Prof.Dr. DjamelKhelef'in danışmanı olduğu doktora öğrencisi SaidiRadhawane,Veteriner Fakültesinde Doç.Dr Yaşar Ergün ve Yrd.Doç.Dr. Zafer Cantekin tarafından yürütülen “Multipleks PCR kitlerinin geliştirilmesi”konulu projede çalışmak üzere Veteriner Doğum ve Jinekoloji anabilim dalında2012 ve 2013 yıllarında birer aylık periyotlarla gelerek ortak araştırma yaptı. Ziyaret kapsamında,programın son gününde misafir öğretim elemanları Doç. Dr Yaşar Ergün eşliğinde Kahramanmaraş’ta süt sığırcılığı alanında önde gelen işletmeleri ziyaret etti.

MKܒden Cezayir’e Eğitim haberi 17 Aralık 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  56810 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle