MKÜ'DEN 'TOPLUMSAL BARIŞA KATKI' ÖDÜLÜ

MKÜ tarafından düzenlenen 2. Ulusal Cemil Meriç Ödülleri ve Toplumsal Barışa Katkı Ödülleri kapsamında Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen'de ödüle layık görüldü.

MKÜ'DEN 'TOPLUMSAL BARIŞA KATKI' ÖDÜLÜ

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen 2. Ulusal Cemil Meriç Ödülleri ve Toplumsal Barışa Katkı Ödülleri ayrım gözetmeden yapılan çalışmalar nedeniyle “Toplumsal Barışa Katkı Ödülü”ne Hatay eski Valileri, STK Temsilcileri ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen layık görüldü. 

Dün MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu’nda yapılan ödül törenine çok sayıda davetli, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu’nda yapılan ödül törenin de konuşan MKÜ Rektörü H.  Salih Güder 22. yılın gururunu yaşadıklarını belirterek; “Binlerce yıllık tarihi dokusu ve kültürel mirasıyla, Anadolu’nun tüm renklerini bünyesinde bulunduran, ününü tüm dünyaya duyurmayı başarmış medeniyetler şehri Hatay, yüzyıllardır kardeşlik içerisinde yaşayan halkıyla, hoşgörü köklerinin dünyaya uzanan en güçlü dallarından biridir. Bünyesindeki sayısız güzellikleri, imkânları ve sevgi dolu insanıyla, İlimiz Hatay toplumsal barış için emsalsiz bir örnektir. Kendi içinde barışı sağlamış bireyler, üçüncü kişilerin sorunları ile ilgilenebilir hale gelerek topluma fayda sağlayabilirler. Uzlaşma atmosferi içerisinde, hukukun üstünlüğü ve bireylerin eşitliği ile kişisel haklara ağırlık vererek, ayrım gözetmeden yapılan çalışmalar, toplumu savrulmaktan kurtararak bir arada tutar ve bu noktada toplumun her kesimi sorumluluk taşımaktadır” dedi.MKÜ tarafından düzenlenen 2. Ulusal Cemil Meriç Ödülleri ve Toplumsal Barışa Katkı Ödülleri kapsamında Adalet eski Bakanı ve AKP Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay eski Valisi ve Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz, Hatay eski Valisi Utku Acun, ATB Başkanı M. Ali Kuseyri,  HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve bazı STK Temsilcileri de ödüle layık görüldü.