MOBİLYACILAR HATAY DA BULUŞTU

BİRSİAD) Başkanı Ali İşgören, 2006 yılında 6 milyon dolar olan mobilya ihracat rakamının 55 milyon dolara çıktığına dikkat çekerek, "Irak ve Libya başta olmak üzere Türki bölgemizdeki talepler her geçen gün artmaktadır. Bundan dolayı mobilya ihracat hedefimiz 250 milyon dolardır" dedi.

MOBİLYACILAR HATAY DA BULUŞTU

Mobilya Ülkesi Türkiye Buluşmaları paneli, Hatay'da BİRSİAD'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Panel öncesi bir konuşma yapan BİRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali İşgören, mobilyanın, tarihinin her döneminde ihtiyaç duyulan, zamanın beğeni grafiğine göre şekillendiren uçsuz bir sektör olduğunu söyledi.İşgören, "Dünya pazarında söz sahibi oyunculardan biri olmayı hedeflendiğimiz mobilya sektöründe en büyük kozumuzsa, zengin bölgesel motiflerimizdir. Bu motifleri tasarım gücüyle birleştirerek Türk mobilyasını imaj haline getireceğiz. Şu anda 50 civarında firmamız ihracat kapasitesine ulaşmış durumdadır. 2006 yılında 6 milyon dolar ihracat rakamımız 55 milyon dolar seviyelerine yükselmiştir. Irak ve Libya başta olmak üzere Türki bölgemizdeki talepler her geçen gün artmaktadır ve bundan dolayı hedefimiz 250 milyon dolardır" dedi.Mobilya sektörünün ülke ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu belirten İşgören, "Yerli kaynaklardan yararlanması ve bu açıdan dışa bağımlılığa çok düşük düzeyde ihtiyaç duyulması, bu sektörü katma değer anlamında daha hale getirdi. 2050 yılında dünyada mobilya pazarının hacminin 1 trilyon doları geçeceğini tahmin etmekteyiz" diye konuştu.Toplantıda MOSDER Başkanı Ahmet Güleç, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Can Özcan, Eryeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr.  Alp Ayer tarafından Türkiye'de mobilyacılığın bugünü ve yarını hakkında panele katılan mobilyacılara bilgi verildi.

MOBİLYACILAR HATAY DA BULUŞTU haberi 23 Aralık 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  47745 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle