Müftülük personeline başarı belgesi

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İl Müftülüğü personellerini başarı belgesi ile ödüllendirdi.
Müftülük personeline başarı belgesi
Lekesiz, Tayfur Sökmen Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Hatay'ın çok farklı güzellikleri, özellikleri ve zenginlikleri olan cennet gibi bir il olduğunu söyledi.
     Bu cennet ilin tarihinin ve değerinin bilinmesinin, gelecek kuşaklara da en iyi şekilde aktarılmasının önemli olduğunu ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''İlimizin ve ülkemizin her alanda daha üst noktalara taşınabilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, odalarımız, ilimizin tüm dinamikleri ile beraber bir çabanın içerisinde. Tüm bunlar yapılırken toplumsal moral ve motivasyonun yüksek olması, toplumun çekirdeği olan aile yapımızın çözülmemesi, gücünü muhafaza
 etmesi, gençlerimizin yitmemesi daha güçlü bir geleceği kurabilmemiz için çok önemli. Büyüğe saygı, küçüğe sevgi, ahde vefa, güzel ahlak, toplumsal motivasyon gibi tüm bu güzellikleri ilimiz genelinde sohbetlerinizde en iyi şekilde anlatarak, paylaşarak üstün bir görev anlayışı ile vatandaşımıza hizmet sunuyorsunuz''
     İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu da, Vali Lekesiz'den aldıkları belgelerin kendileri için manevi değerinin oldukça önemli olduğunu kaydetti.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, İl Müftüsü Sinanoğlu'na ve 36 müftülük personeline belgelerini dağıttı.