Muhasebeciler haftası coşku ile kutlanıyor

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan  Muhasebeciler Haftası Türkiye genelinde olduğu gibi İskenderun’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Muhasebeciler haftası coşku ile kutlanıyor
 Anıt alanına İskenderun Serbest Muhasebeci mali müşavirler adına Başkan Alaaddin Özbülbül Çelenk koydu.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşma yapan İskenderun Serbest Muhasebeciler Odası Başkanı Alaaddin Özbülbül, “Bu gün ticaret, sanayi ve hizmet sektörünün defterlerini tutan, finansal tablolarını hazırlayan, bunların yanı sıra  muhasebe ile ilgili konularda inceleme, tahlil,  denetim, tastik, rapor, bilirkişilik  ve benzeri  işleri yapan meslektaşlarımız ağır iş yükü altında  başka iş kollarında büyük sorumluluk gerektiren bir zeminde  hayatta kalma mücadelesi veriyor” dedi. Özbülbül açıklamasının devamında ise, “Bir yandan haksız rekabetle boğuşan öte yandan kurumsal yapılarını kurma çabası içindeki meslektaşlarımız şimdi yeni sorunlarla karşı karşıyadır.
Ülkemizin ticari yaşamını ve sayıları yarım milyonu aşan  işletmeyi rekabet, şeffaflık ve  denetlenebilirlik  anlamında doğrudan ilgilendiren şirketlerde demokrasi ve uluslar arası ticari hayatın  parçası olma ideallerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak olan  bağımsız denetim de gelinen aşama çok dramatiktir.  Ayrıca meslektaşlarımızın  gelecek ve ekmek kavgasının doğrudan ilgilendiren ve artık emek hırsızlığı seviyeni ulaşan bağımsız denetim konusunda yapılan son dakika düzeltmeleri nedeniyle de meslektaşlarız hem hayal hem de büyük tepki içindedir. Bilindiği gibi Muhasebeciler haftası öncesinde Türkiye ekonomisinin   gelişmesi, vergi bilincinin arttırılması ve tabana yayılması anlamında Vergi haftası kutlanır. Yine biliyoruz ki, ekonomi yönetimi, bu günlerde özellikle kayıt dışı ile mücadeleyi   performans kriteri olarak belirlemiş ve orta vadeli planlarının  omurgasına oturmuş durumdadır” dedi. Yapılan konuşmaların ardından İskenderunlu Serbest muhasebeci ve Mali Müşavirler günün anısına Atatürk Anıtı önünde toplu fotoğraf çekildiler.