MUHASEBİCİLER GÜNÜ

Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından 1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle Atatürk Anıtında çelenk töreni düzenlendi.
MUHASEBİCİLER GÜNÜ
SMMM Başkanı Abdullah Korkmaz   Sorunların çözümü adına üyelerin verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek: “Ve inanın herkes de farkında. Çünkü, başka mesleklerde örneği az görülür bir tablo yarattık biz. 25 yılda tüm zorluklarına karşın, emekle, üretimle, omuz omuza ve her şeyden önce büyük bir özveriyle oluşturduk biz bu tabloyu. Oysa, akademik demokratik meslek mücadelemizin bu uzun yolu, bugün olduğu gibi, zaman zaman tuzaklarla, engebelerle doluydu. Ama yılmadık. Her türlü baskı ve tehditlere karşın mesleğimize sahip çıktık. Değerli meslektaşlarım, İsterdik ki, 1 Mart’larda Bu salon’a sadece ve sadece kutlama için gelelim. Ama ne yazık ki birileri, bazı odaklar, meslektaşlarımıza, mesleğimize, kutlama yapacak şartları oluşturmamıza sürekli engel çıkarıyor.
 
 Az sonra kim olduklarını açıklayacağım, ama önce, kime çok gördüler bu mutluluğu, iyi anlayalım! Hazine ile mükellef arasında köprü oluşturan, Kamu maliyesinin güçlenmesine katkı sağlayan, İşletmelerin gelişmesinde yol gösterici bir misyon üstlenen, İşletmelerin uluslararası mecrada rekabetine ivme katan, Ve her zaman büyük bir özveriyle çalışan, Sizlere, bizlere, tüm mali müşavirlere çok gördüler. Ekonominin merkezinde olup, kalbi gibi çalışan, Bugün sayıları stajyer ve büro çalışanlarıyla birlikte Türkiye genelinde 260 bin kişilik dev bir camiaya çok gördüler bunu. Değerli meslektaşlarım; Şimdi size, gelişmemizi engellemeye çalışan son dönem başrol oyuncusunu açıklamak istiyorum. Üstelik varoluş sebebi, “gözetim” iken, adeta kendini meslek örgütü yerine koyan, özellikle de gençlerimizin yarınlarını riske atan bir oluşum bu. Adı; Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu. Peki; ne mi yaptı bu kurum arkadaşlar? Tüm Türkiye, yarım milyonu aşkın işletme, dev mali müşavirlik camiası “Şeffaf, denetlenebilir, kayıtlı bir ekonomi” idealine kilitlenmişken, yayınladığı Bağımsız Denetim Yönetmeliği ile Türkiye ekonomisinin geleceğini zora sokmuştur bu kurum. Yönetmeliğin bu haliyle Türkiye’de firmaların gerçekten bağımsız denetiminin yapılmasının imkânı yoktur” dedi
MUHASEBİCİLER GÜNÜ haberi 03 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  21450 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle