MUHTARLAR DERNEĞİ AŞURE ETKİNLİĞİ‏

Hatay Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda, Hatay Muhtarlar Derneği Muharrem ayı dolayısıyla Antakya Zenginler Mahallesi’nde halka aşure dağıtımı gerçekleştirdi.
MUHTARLAR DERNEĞİ AŞURE ETKİNLİĞİ‏
Birlik ve beraberliğin yoğun olduğu güne; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay CHP Milletvekili Mevlüt Dudu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Mursaloğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanı Derviş Kezat, Hatay Büyükşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Daşçıoğlu, HATSU İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel,  Kuyulu Mahalle Muhtarı Semir Yoğurtçu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür Tiyatro Topluluğu oyuncuları ve mahalle muhtarları katılım gösterdi.Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü;”Muharrem ayı dolayısıyla hayırlı ayda hayırlı işler olur düşüncesiyle Hatay Muhtarlar Derneği olarak aşure ayında muhtarlarımızla beraber düşünerek aşure etkinliği yapmayı kararlaştırdık. Davetimizi kırmayıp bizlerle beraber olan desteğini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve herkese çok teşekkür ederim.”dedi.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;”Muharrem ayı dolayısıyla değerli başkanlarımızın ve muhtarlarımızın bu güzel günü kutlamak ve birçok mucizenin gerçekleştiği bu ayı hatırlamak adına düzenledikleri bu etkinlikte emeği geçen ve bizleri onurlandıran herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Herkes için Cumhuriyet çok mana ifade edebilir fakat biz Hataylılar için apayrı bir mana ifade ettiğini düşünüyorum. Çünkü on sekiz yıl esaret altında kalan Hataylı bütün insanlar olarak biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. On sekiz yıl sonra bağımsızlığımıza kavuşup anavatana katılmışız ve Cumhuriyetimizin kazanımlarından da faydalanmışız. Bu bizler için çok önemli bir hadise. Sıkı sıkıya Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhuriyetimizin kazanımlarına bağlı olduğumuzu hissedip birbirimize kenetlenmemiz lazım.”dedi.Birlik ve beraberliğin yoğun olduğu günde havai fişek gösterisi gerçekleştirilerek etkinlik sonunda halka aşure ikram edildi.
MUHTARLAR DERNEĞİ AŞURE ETKİNLİĞİ‏ haberi 03 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2265 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle