MÜJDE Payas beldesi de ilçe oluyor

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hafta sonunda ilimize yaptığı ziyarette Payas'ın ilçe olacağını söyleyerek, Payaslılara en büyük müjdeyi verdi. Böylece ilimizde Defne ve Arsuz ilçesinden sonra Payas ilçesinin de kurulması kesinleşti.
MÜJDE Payas beldesi de ilçe oluyor
BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay Payaslılara ilçe olacaklarının müjdesini verdi. Bir takım incelemelerde ve açılışlarda bulunmak üzere hafta sonu ilimize gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, partisinin Kırıkhan İlçe teşkilatı yeni hizmet binasının açılış töreninde Payas Beldesinin de ilçe olacağını söyledi.
Hatay' ın Büyükşehir olmasını da kapsayan büyükşehir yasa tasarısının içişleri komisyonunda görüşüldüğünü hatırlatan Atalay, “Meclise sunduğumuz büyükşehir yasa tasarısı Türkiye'de bir çok yönden tartışılıyor. Tartışılması da çok iyi. Şu anda mecliste komisyonda tadtışılıyor. Önümüzdeki haftadan itibarende genel kurulda görüşülecek. Hatay 'da büyükşehir statüsüne kavuşacak. Şu anda mevcut olan 76 belediye sayısı 16 belediyeye inecek. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bütçeleri artacak.
 Vatandaşa daha fazla hizmet götürecekler. Kısacası Hatay yeni bir döneme başlayacak. Tabi yeni ilçelerde kurulacak. Son birkaç gündür Adalet Bakanımız onlarla uğraşıyor. Özellikle bir ilçenin kurulması için, nüfusu da düşük olduğu için çok büyük bir çaba sarf etti. Bu çabanın sonucunda da Payas'ta kanun çıktığında ilçe olacak” diyerek Payaslılara ilçe olacaklarının müjdesini verdi.
Bilindiği gibi Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas'ın ilçe olacağı sözünü alarak partisi MHP'den istifa edip, Başbakan Erdoğan'nda katıldığı bir törenle Ak Parti'ye geçmişti. Ancak büyükşehir yasa tasarısının meclise sunulmasının ardından ilçe olamayacaklarını anlayan Payaslılar sokaklara dökülmüş ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den verdiği sözü tutmasını isteyerek eylem yapmışlardı. Payaslıların bu tepkisi işe yaradı ve yasa kabul edildiğinde Payas ilimizin 16. İlçe belediyesi olacak.