Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrencileri Kozan'ı Gezdi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksek Okulu Tapu ve Kadastro Bölümü'nde eğitimlerini sürdüren bir grup öğrenci ve öğretim görevlisi Kozan'ın tarihi ve kültürel dokusunu gezdi.

Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrencileri Kozan'ı Gezdi
Hatay Mustafa kemal üniversitesi İskendurun Meslek Yüksek Okulu Tapu ve Kadastro Bölümü'nde eğitimlerini sürdüren bir grup öğrenci ve öğretim görevlisi Kozan'ın tarihi ve kültürel dokusunu gezdi.Kozan Belediyesi'nden görevli rehber eşliğinde öğrenciler ilk olarak Dağılcak Mesire alanını, daha sonra Yaverin Konağı, Kozan Kalesi, Hoşkadem Camii, Tarihi Kozan Çarşılarını gezdi. Okulun öğretim görevlisi Zeki Atahan, Kozan'a ilk defa geliyoruz. Kozan'ın bu kadar tarihe sahip olduğunu zannetmiyordum. Öğrencilerimiz ile birlikte her dönem iki defa teknik gezi yaparız bu seferde Kozan'ı tercih ettik. Çok güzel bir şehir. Yapılan restorasyon çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
 Öğretim görevlilerinden Mustafa Kibaroğlu, "Kozan'ın her tarafında tarih kokuyor. Doğa ile de iç içe bir şehir her yeri bu mevsimde yemyeşil Ne mutlu ki burada yaşayan insanlara." diye kaydetti. Öğrenciler adına konuşan ve aslen Kozanlı olan Çiğdem Ayhan, "Amacımız üniversitede okuyan arkadaşlarımız ile birlikte Kozan'ın tarihini her yere yaymak Kozan'da ki güzellikleri çevremizdeki insanlara anlatmak. Öğrenci arkadaşlarımız. Dağılcak'ı çok beğendiler. Dağılcak'tan sonra da Yaverin Konağını gezdiler çok memnun kaldılar." dedi