MUSTAFA SARIGÜL Başkan Savaş’ı Makamında Ziyaret Etti.

Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in oğlu Murat Sökmenoğlu’nun Reyhanlı’daki cenaze törenine katılan İstanbul Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.
MUSTAFA SARIGÜL Başkan Savaş’ı Makamında Ziyaret Etti.

17 ve 18. dönem Hatay, 21. dönem İstanbul Milletvekili Murat Sökmenoğlu kardeşimizi son yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Mustafa Sarıgül, “Hatay çok önemli bir siyaset adamını kaybetmiştir. Murat Sökmenoğlu’na Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.” dedi.

            Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaretinde konuşan Mustafa Sarıgül, “Başkanımız Lütfü Savaş, Hatay’da çok önemli bir başarıya imza atmıştır.  Geçmiş dönemdeki başarısının artarak devam edeceğinden eminiz. Hatay’da siyasi fark gözetmeksizin herkese hizmet götüren başkanımızın başarılı hizmetlerinin artarak devam edeceğinden eminim.” dedi.

Hatay ile Şişli’nin çok benzer yönü olduğunu belirten Mustafa Sarıgül,“Farklı renkleri bir arada barındıran bu iki büyük medeniyet şehrinde hizmetlerin aksamadan, parti ve düşünce ayrılığı gözetmeksizin herkese eşit hizmet götürmenin amacındayız.”şeklinde konuştu.

            İstanbul’da Lütfü Savaş’ı ağırlamak istediğini söyleyen Sarıgül, “İstanbul’da gerçekleştireceğimiz hizmetler için görüş alışverişinde bulunmak, Savaş’ın birikimlerinden yararlanmak isteriz. Kültür farklılıklarını bir arada tutarak Hatay’a başkan seçilen Savaş’ın fikirleri bizim için önemlidir.”açıklamasında bulundu.

            Hatay’a hizmet noktasında ciddi çalışmalar yapmış olan abimiz Murat Sökmenoğlu’nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Sökmenoğlu’na Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Yıllardır Şişli’de Belediye Başkanlığı yapmış olan Mustafa Sarıgül’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Lütfü Savaş, 30 Mart’taki seçimde İstanbul, Ankara ve Hatay’da başa baş çekişmelerin olduğunu İstanbul ve Ankara’da rövanşı mutlaka alacaklarını belirtti.

            Şişli ve Hatay’ın demografik açıdan benzeyen iki şehir olduğunu söyleyen Başkan Savaş, “İnsanlara eşit bakabilen kişilerin başkanlık yapması gerekmektedir. Biz geçmişteki ayak izlerimize güvenerek bu dönemde de aday olduk ve kazandık. Hatay halkı bizi başkan olarak seçmiştir. Bundan sonra siyaset bitmiştir. Artık Hatay halkına hizmet götürme çabasındayız.”şeklinde konuştu.

            Mustafa Sarıgül’ün desteğini her zaman hissettiklerini söyleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Dün olduğu gibi bugün de bize destek olan parti temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Hatay’ın hak ettiği yere getirmek için durmadan çalışacağız.”açıklamasında bulundu.