MÜZİK HER ENGELİ AŞAR

Reyhanlı ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan 4 zihinsel ve bedensel engeli öğrenci, kurdukları müzik grubuyla diğer engelli arkadaşlarına müzik ziyafeti veriyor.
MÜZİK HER ENGELİ AŞAR
Rehabilitasyon merkezinde çalmayı öğrendikleri müzik aletlerini bir an olsun yanından ayırmayan öğrenciler, kendilerini alan serviste de müzik dinletisi sunuyor.Okul Müdürü Bilal Bilgi, merkezlerinde 34'ü bedensel, 13'ü bedensel ve zihinsel olmak üzere toplam 200 engelli öğrencinin bulunduğunu söyledi.
Öğrencilerin sosyal yaşama uyularını kolaylaştırmak amacıyla çaba gösterdiklerini ifade eden Bilgi, bu kapsamda merkezlerinde öğrenciler için sanatsal ve sportif faaliyeter de yaptıklarını kaydetti.Verdikleri müzik eğitiminden öğrencilerin büyük keyif aldığını vurgulayan Bilgi, "Çocuklarımız, bu eğitimler sayesinde çok güzel vakit geçiriyor. Verilen dersler sayesinde 4 öğrencimiz, davul, darbuka ve bateri çalıyor. Bu öğrencilerimizden oluşturduğumuz koro da diğer çocuklara belli günlerde konser vererek doyasıya eğleniyorlar" diye konuştu.
MÜZİK HER ENGELİ AŞAR haberi 26 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  24750 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle