Müzik Öğretmenleri Korosu

İskendurun ilçesinde, Milli Eğitim müdürlüğü Türkiye 'de ilk defa milli eğitim bünyesinde tamamı müzik öğretmenlerinden oluşan müsiki korosu kurdu
Müzik Öğretmenleri Korosu
İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu ve müzik öğretmeni Ayhan Raşa'nın birlikte yürüttüğü proje kapsamında 43 müzik öğretmeninden oluşan musiki korosu kuruldu. Musiki korosu ilk konserini Mustafa Yazıcı Kültür Merkezi'nde verdi. Yoğun bir katılımın olduğu konsere özellikle öğretmenler ilgi gösterdi.Konser öncesi konuşma yapan İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, eğitimi sadece okullarda yapmadıklarını sosyal ve kültürel alanda eğitime katkı sağladıklarını belirterek şöyle konuştu:"İskenderun'da bir süre önce milli eğitim bünyesinde tiyatro ekibi kurduk, ardındanda musiki korosu kurduk.
 Biz bunları gerçekleştirirken sadece bir kişi ile yapmadık bunu. Okulun öğrenci öğretmen ve aileden oluştuğu ve ayaklardan biri ekik olduğunda başarının olmadığı gibi bu çalışmalarıda biz öğretmenlerimizle birlikte yaptık. Eli öpülesi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.Şef Muzaffer İlter yönetimindeki koro konsere İstiklal Marşı'nı okuyarak başladı. Ardından öğretmen marşını seslendiren koro daha sonra Türk  Sanat ve Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan bir konser verdi. Aralarında görme engelli bir öğretmenin de bulunduğu İskenderun İlçe Milli Eğitim Musiki korosunun konseri izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
Müzik Öğretmenleri Korosu haberi 11 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  83060 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle