NALÇABASMAZ’A ALTIN MADALYA

Birkaç yıl önce İtalya’da dünya zeytinyağlarının yarıştığı EXPOLIVA organizasyonunda ELEA markasıyla ülkemiz adına önemli bir başarıya imza atan Nalçabasmaz Tarım Ürünleri firması bu kez 8. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite yarışmasında altın madalyaya layık görüldü.
NALÇABASMAZ’A ALTIN MADALYA
Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Yahya Kemal Nalçabasmaz “Türkiye’nin 40 ilinin en iyi zeytinyağlarının katıldığı Zeytindostu Derneği’nce düzenlenen yarışmada Hatay adına ilimizi temsilen katıldığımız zeytinyağının önce uçucu faydalı fenoller yönünden tüm kimyasal değerleri test edilmekte ardından nefaset yönünden  duyusal analizleriyle Bursa Gıda Kontrol Merkez Araştırma  Enstitüsü’nde mukayese edilen zeytinyağları bronz, gümüş ve altın madalya ile ödüllendirilmekte.Ülkemizde kaliteli zeytinyağlarının üretiminin teşviki yönünden önemli olan yarışmanın değerlendiricisi olarak Zeytindostu Tadım Paneli, Ulusal Zeytin ve Zeytin Konseyi Tadım Paneli, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli, Ayvalık Ticaret Odası Tadım Paneli ile Zeytin ve Zeytincilik Araştırma İstasyonu tadım panellerinden panelistler analizlerde görev aldı.  Yarışma başladığından bu yana kuzey Ege zeytin yağlarının ipi göğüslediği ve hep aynı yörelerin konuşulduğunu görmekteydik bu defa Hatay-Altınözü olarak ‘Biz de varız’ demekten mutluyuz. Ülkemiz zeytin üretiminin %10’u Hatay’dadır. Ancak nicelik yönünden önemli olan bu miktar maalesef kalite yönünden önemsenmemiş, bizler bu durumu değiştireceğiz.Zeytinyağı ağaçtan sofraya özen isteyen, çok hassas, ilaç kadar değerli bir sağlık ürünüdür. Elde ettiğimiz bu başarı, yılların çalışmasıyla gerçekleşen zeytinciliğimizin dalından zeytinyağı olarak sofralarımıza gelene kadarki öyküsü, başarı anahtarımızdır.” dedi. Nalçabasmaz, ELEA  bir dünya markası olana kadar devam edeceklerini belirtti.
NALÇABASMAZ’A ALTIN MADALYA haberi 29 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  1735 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle