NAMAĞLUP ŞAMPİYON YALÇIN BARIŞ TÜLEYLİOĞLU

          4-5 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Altın Şah Satranç turnuvasına Hataylı Sporcumuz Yalçın Barış TÜLEYLİOĞLU damgasını vurdu.
NAMAĞLUP ŞAMPİYON YALÇIN BARIŞ TÜLEYLİOĞLU
10 ‘da 10 gibi müthiş bir başarı sergileyen minik Dâhimiz Türkiye Satrancının dikkatini üzerine çekmeyi başardı.  Türkiye’nin birçok ilinin yanında Kıbrıs’tan da katılımın görüldüğü turnuvaya ortalama 2300 kişi katıldı. Türkiye geneli Altın Şah Satranç Turnuvası, kategorisinde Türkiye'nin en büyük katılımının gerçekleştiği, en uzun soluklu ve en çok ödülün verildiği turnuva olma özelliği taşıyor. Cumartesi günü başlayıp, Pazar günü sona eren turnuvada, kızlarda 3 ve genelde 4 olmak üzere 7 ayrı kategoride yapılan yarışmalar sonunda yüzlerce sporcuya iPad, laptop, tablet, yarım ve çeyrek altının da aralarında bulunduğu sürpriz hediyeler verildi.   Beyaz Kale Satranç Kulübünden yapılan yazılı açıklamada bu başarılarının tohumları 2 yıldan beri sabırla ekildiğini işin hasat dönemine geçildiği ifade edildi.
 Bu ve buna benzer başarıların Hatay için sürpriz olmadığını yapılan çalışmaların büyük özveri ile yapıldığını Veli kulüp antrenör ve sporcu 4’lüsün de taşların oturduğunun altını çizdi. Yeni Diyaplar çıkarma ve tüm Türkiye’ye Hatay’ın başarılı bir il olduğunu kanıtlama yolunda çizilen yolda İlk filizi gördüklerini söyledi.       Bu başarının sadece Kulüp adına değil tüm Hatay adına büyük başarı olduğunu Yalçın Barış TÜLEYLİOĞLU’nun Yaşıtlarına göre yetenekli olduğunu ifade eden Kulüp Antrenörleri Erkal ve Ethem BÜYÜKAŞIK kabuklarını kırdıklarını ve Hatay Satrancının ayak seslerinin duyulmaya başladığını belirttiler. Aynı turnuvada yarışan ve 2007 doğumlu olan Ali Arda ATAŞ’ın küçük yaşına rağmen 10 maçta 8 galibiyet almasının da büyük başarı olduğunu ifade eden kulüp yönetim ve antrenörleri Bizlere bu güzel başarıyı tattırmasından ötürü Sporcumuz Yalçın Barış TÜLEYLİOĞLU ile desteğini her zaman sabırla sürdüren babası Bülent Bey’e teşekkürlerini ilettiler.