Narlıca Beldesi’ne İmam Hatip Lisesi İnşaatı

Vali Lekesiz, İnşaat Alanında İncelemelerde Bulundu

 

Narlıca Beldesi’ne İmam Hatip Lisesi İnşaatı
Vali Lekesiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Narlıca beldemizde yaptırılacak olan İmam Hatip Lisesi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Gerçekleşen ve Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Şimşek ile özel firma yetkililerinin bulunduğu incelemelerde Lekesiz, çalışmalarla ilgili olarak bilgi aldı. Daha sonra bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, 14900 metrekarelik alanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 300 öğrenci kapasiteli pansiyon ve 40 derslikli okul yaptırılacağını ve ihalesinin yapıldığını, yer tesliminin önümüzdeki hafta en geç Pazar günü yapılacağını, yer teslimini müteakip müteahhit firmanın işe başlayacağını ve 2014 yılı Haziran ayında da teslim edeceğini söyledi.
 
 Lekesiz, aynı alanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ise yine 300 kişilik pansiyon ve 40 derslikli okul, bunun yanı sıra; yarı olimpik yüzme havuzu, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek 1500 seyirci kapasiteli spor salonunu da kapsayan spor kompleksi yapılacağını ifade etti. 

Söz konusu yapının, yeşil alanları, sanatsal ve spor alanları, sosyal donatı alanları ile çok özel planlanmış bir kampus olacağına dikkat çeken Vali Lekesiz, yörenin mimari özelliğine uygun olması konusunda projeler üzerinde titizlikle çalışıldığını, projelere; yörenin iklimi ve mimari özellikleri de göz önüne alınarak uzun değerlendirmeler sonucunda karar verildiğini söyledi. Lekesiz, ‘Çalışmaların bu aşamaya gelmesi çok önemli. İnşaatın ihalesi yapıldı ve işimiz bundan sonra daha kolay olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.’dedi.Okulun protokolü 07 Kasım 2012 tarihinde Ankara’da Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın M. Ali Kuseyri’nin de katıldığı törenle imzalanmıştı.