Nasıl Bir Demokrasi Paneli

 - Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, yeni anayasa hazırlama gibi ciddi bir süreçte siyasilerin magazin haberlerinin konuşulmaması gerektiğini söyledi.
Nasıl Bir Demokrasi Paneli
Feyzioğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından Anemon Otel'de düzenlenen ''Nasıl Bir Demokrasi'' adlı panelde yaptığı konuşmada, bu panelin 45. olma özelliği taşıdığını, demokrasi gibi önemli bir konunun halk tarafından özümsenmesi için bu tür bilgilendirme toplantılarının daha sık yapılmasını istedi.
     Devlet ve milletle her zaman gurur duymak gerektiğini belirten Feyzioğlu, vatandaşların her zaman örgütlü bir şekilde yaşamasının önemli sonuçlar doğuracağını savundu.
     12 Eylül 2010 yılında Türkiye'nin kadın hakim sayısının yüzde 40 oranında olduğunu ve bununla Avrupa ve ABD'den daha ileri bir seviyede bulunduğunu vurgulayan Feyzioğlu, fakat bu yıl bu sayının ciddi anlamda düştüğünü ileri sürdü.
     Anayasa gibi ciddi bir konu konuşulurken magazinsel olayların gündeme gelmemesi gerektiğini kaydeden Feyzioğlu, ''Yeni Anayasa hazırlama sürecinde siyasilerin magazin haberleri konuşulmamalı. Siyasi liderlerin bu önemli konuda birlikte hareket etmeleri gerekir'' diye konuştu.

     Feyzioğlu, Ankara Barosu olarak ''Gelincik Projesi'' ile en kapsamlı hukuki destek programını faaliyete geçirdiklerini belirterek, proje kapsamında her aşamada şiddete maruz kalan kadınlara avukatlık desteği sağladıklarını söyledi.
     Proje kapsamında 8 bin kadının şiddete maruz kaldığını belirterek kendilerine başvurduğunu ifade eden Feyzioğlu, ''Bu kadınlardan yaklaşık binine avukatlık desteği, 600'e yakın kadını da kadın sığınma evlerine yerleştirdik. İstatistiklere bakıldığında her 100 kadından 8'i şiddete maruz kalıyor ve son dönemde kadına şiddet yüzde bin 400 arttı'' dedi.
     Etkinliğe İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Hatay Baro Başkanı Sinan Akgöl, CHP Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildal, ADD Hatay Şube Başkanı Kezban Kuran ve dernek üyeleri katıldı.
Nasıl Bir Demokrasi Paneli haberi 18 Aralık 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  205650 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle