NECMETTİN ERBAKAN'IN VEFATI

Saadet Partisi GeneL İdare Kurulu (GİK) ve İl Başkanı Necmettin çalışkan, vefat eden Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın ülkeye ve insanlığa önemli hizmeti olduğunu belirtti.

NECMETTİN ERBAKAN'IN VEFATI
Çalışkan, yazılı açıklamasında, Ankara'da tedavi gören Erbkan'ın hastanede vefat ettiğini anımsattı.
     Erbakan'ın ülkenin son 50 yılına damgasını vurduğunu, son yüzyılda tarihin önemli aktörlerinden biri olarak tarihe geçeceğini ifade eden Çalışkan, şöyle devam etti:
     ''Merhum hayatı boyunca hakkı hakim kılma mücadelesi içerisine oldu. Buna yeryüzü şahittir. Kendisinin ülkemize ve insanlığa büyük hizmetleri olmuştur. Ahlak ve maneviyat, kalkınma, ağır sanayi, emperyalizm, Siyonizm faiz gibi pek çok kavramı gündemimize o sokmuştur. Ülkemize en önemli hizmeti siyasi çalışmalarıyla ülkemizde yönetilmeye mahkum bir topluluğa yönetme azmi aşılamıştır. Böylece dindarların siyaset sahnesinde etkin rol almasını sağlamıştır. Siyasi çalışmaları İslam alemine de örnek teşkil etmiş, Müslüman ülkelerde de dindarların siyasetin içinde olmalarını sağlamış bir şahsiyettir. Hayatının son anına kadar İslam âleminin ve ülkemizin içinde bulunduğu sorunlarla ilgilenmiş hayatının son anına kadar bu mücadelesini sürdürmüştür.''
     İstanbul'da gerçekleştirilecek cenaze törenine katılacağını belirten Çalışkan, Erbakan'ın davasına sadakati, samimiyeti onun hayatı boyunca mücahit olarak anılmasını sağlayacağını da kaydetti.
 
NECMETTİN ERBAKAN'IN VEFATI haberi 28 Şubat 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  108440 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle