NERDE KALDI BATI MEDENİYETİ

Bizlere medeniyetin batıda olduğunu öğretmişler ve yönümüzü hep o tarafa çevirmiştik.. Son günlerde savaşlardan kaçan savaş mağdurlarının batı ülkelerine gidişleri ve batı ülkelerinin onlara karşı tutumları akıllara; nerde kaldı batı medeniyeti? Sorusunu getiriyor.
NERDE KALDI BATI MEDENİYETİ
Modern yaşamın tüm güzelliklerinin batıda olduğu ve insanlar bu güzelliklerden nasibini almak için yönünü hep bu yana çevirmeye çalışmışlardır. Ancak son günlerde savaştan kaçan Suriyelilerin batı ülkelerine sığınmak üzere gidişleri ve onlara yapılan insanlık dışı davranışların batının hiçte örnek alınacak bir yanı olmadığını göstermektedir. On bin sığınmacıyı kabul etmek için günlerce düşünen batı ülkeleri, beş yıldır 2,5 milyon Suriyeli sığınmacıyı ağırlayan Türkiye’den örnek almalıdırlar. Savaştan kaçarak daha huzurlu bir yaşam için batı ülkelerini tercih eden sığınmacıların hayalleri, Ege denizinin mavi sularında sona ermesi hep batılıların marifeti. Küçücük çocukların 35 derece sıcaklıkta babalarının veya annelerinin elinden tutarak batı ülkeleri sınırlarına kadar yürüyerek gittikleri acaba bu ülke insanlarının vicdanları sızlamıyor mu?Türkiye’nin her fırsatta, batı ülkelerinin Suriye’deki savaşın sona ermesi için yaptığı çağrı ne yazık ki bu güne kadar duyulmamıştır. Umarız ki bu son olaylar karşısında medeniyette örnek alınan batının insanları Suriye’deki savaşın sona erdirilmesi için gerekli müzakereleri yapar ve hem savaş sona erer hem de yurdunu terk etmiş insanlar hiçbir devletin sınırlarında beklemeden kendi vatanlarında yaşamlarını sürdürür.
NERDE KALDI BATI MEDENİYETİ haberi 23 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1400 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle