NÜKLEER TIP TANISI VE TEDAVİSİNDEKİ YENİLİKLER SEMPOZYUMU

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Koç, hastalıkların erken tanısında nükleer tıbbın önemli olduğunu belirtti.
NÜKLEER TIP TANISI VE TEDAVİSİNDEKİ YENİLİKLER SEMPOZYUMU
 MKÜ ve Türkiye Nükleer Tıp Derneği (TNTD) işbirliğiyle Antakya Savon Hotel'de ''Nükleer Tıp Tanı ve Tedavisindeki Yenilikler'' konulu bir sempozyum düzenlendiği bildirildi.
     Koç, nükleer tıpçıların meslektaşlarıyla en son teknolojik cihazlar ve en yeni uygulamalar hakkında bilgilerini paylaşmak üzere bir araya geldiği sempozyumda, Nükleer Tıp Anabilim Dalı'nın altı yıldır MKÜ'de yer aldığını, kurum hocalarının yoğun özverili çalışmaları ve katkılarıyla halka en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan önemli bir dal olduğunu kaydetti.
     Hocaların, Nükleer Tıp'taki gelişmeleri yakından takip etmekte ve halkı hastalıkların erken tanı ve etkili takibinde Nükleer Tıp'ın önemi hakkında da bilgilendirmek için çalıştığını kaydeden Koç, son olarak Nükleer Tıp Derneği'nin hazırlamış olduğu posterin Belediye Başkanlığının da katkılarıyla Antakya bilbordlarına asılmasıyla halkın bilgilendirilmesi sağlandığını belirtti.
 

     Koç, MKÜ Nükleer Tıp bölümü, bölgenin ilk resmi nükleer tıp merkezi ve sadece Hatay ilinde değil aynı zamanda komşu ülke Suriye'ye de hizmet verdiğini ifade etti.
     İki oturumdan oluşan programın sabahki oturumunda ilk olarak katılımcılardan Dr. Elgin Özkan, ''Nöroendokrin Tümörlerin Radyopeptitler ile Görüntülenmesi'' konulu bir sunum yaptı. Daha sonra kürsüye Prof. Dr. Levent Kabasakal gelerek ''Nöroendokrin Tümörlerin Radyopeptitler ile Tedavisi'' adlı çalışmasını sundu.
     Sempozyuma MKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Büyükbaş ile TNTD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Uğur ve çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri katıldı.