ÖĞRENCİ YURDU TEMEL ATMA TÖRENİ

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Habib-i Neccar Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından Yayladağı ilçesinde yaptırılan öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı.
ÖĞRENCİ YURDU TEMEL ATMA TÖRENİ
Törende konuşan Bakan Ergin, bu tür faaliyetlerin geleceğimizi inşa eden önemli adımlar olduğuna değinerek, “Gençlerimizi geleceğe hazırlayacak ve bizden sonraki kuşakların yürüyüşüne istikamet verecek bir kadroyu yetiştirmek üzere hayırlı bir adım atılıyor. Bu tür hayır işlerine katkı sunan ve sunacak olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi. En önemli ve en güzel yatırımın insana olan yatırım olduğunu kaydeden Bakan Ergin, “Bina yapmak, mal-mülk yapmak, bunlar rızık içindir ama geleceğimizi kurmak istiyorsak, bizden sonraki kuşaklara hayırlı bir hizmet bırakmak istiyorsak ve arkamızdan hayır duası yapacak hayırlı evlatlar istiyorsak bu gibi kurumlara katkı vermek ve destek olmak gerekiyor.”şeklinde konuştu.  Vali Lekesiz ise, binlerce yıldır devam eden bir medeniyet yürüyüşümüz olduğunu ifade ederek, “Milletimiz bu medeniyet yürüyüşü içerisinde binbir çeşit eserleri vücuda getirmiş. Darüşşifalar, kütüphaneler, bedestenler, külliyeler yapmış. Toplumun hemen her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eserler yapmış. Onlar yediklerinin değil, yedirdiklerinin kendilerinin olduğuna inanmışlar. Onların izlerinin temsilcilerini bugün de görüyoruz. İşte onlar ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin dünya yokuşunu çıkabilmeleri için, onları hayata hazırlamak için bugün burada hep beraber temelini atacağımız bir yurt yaptırıyorlar. Bu güzel eserler için hepsine teşekkür ediyor, ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından okunan duanın ardından yurt binasının temeli Bakan Ergin, Vali Lekesiz ve diğer katılımcılar tarafından hep birlikte atıldı. Törene, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.