ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTELER TANITILDI

Dörtyol’un en başarılı okulları arasında yer alan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi 26-27-28 Ocak 2016 tarihlerinde öğrencilerin motivasyonlarını arttırmak için İstanbul üniversitelerine tanıtım gezileri düzenledi. 
ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTELER TANITILDI
Yeditepe Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi ve Aydın Üniversiteni gezen öğrenciler öğretim görevlilerinden bilgiler aldılar.Laboratuvarları ve derslikleri gezdiler. Üniversitede okumanın önemini yerinde görerek gelecekte hangi meslekleri seçecekleri konusunda bilgiler edindiler.Gezi Kulübü öğretmenleri Med Düldül, Mehmet Tellioğlu, Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Girgin ve Okul Müdürü Ferhat Yahşi başkanlığında 43 öğrenci ile 3 gün boyunca üniversite ortamını yerinde incelediler.Uçak ile Adana’dan İstanbul’a giden Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğrencileri tanıtımdan sonra İstanbul’un tarihi ve modern güzelliklerini gezerek dönem yorgunluğunu attılar.Üniversitelerin Hukuk, Rehberlik, Tıp, Mekatronik, Moleküler Biyoloji ve Nano teknolojisi, moda ve tasarım, Gastronomi, Yabancı Diller bölümü gibi bir çok bölümü gezildi. İlçemizde yapılan deneme sınavlarında derece yapan 11. sınıf öğrencileri eğitim danışmanlığı programıyla sınavlara planlı ve azimli hazırlanmanın önemini bir defa daha kavramış oldular.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)
 
ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTELER TANITILDI haberi 30 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1400 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle