ÖĞRETMEN ADAYLARI GÖREVE HAZIR

Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi, farklı bölümlerinden mezun olan öğrencileri için Atatürk Konferans Salonu’nda tören düzenledi.
ÖĞRETMEN ADAYLARI GÖREVE HAZIR
 Öğretmen adaylarının diploma heyecanı yaşadığı törende aileler, çocuklarını yalnız bırakmadı. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bilgin törende yaptığı konuşmada, Soma’da yaşanan maden faciasını hatırlatarak, “Milletimizi tarifi imkânsız bir yasa boğan Soma’daki maden ocağı faciasında yüzlercesini ebediyete uğurladığımız emekçilerimize Allah’tan rahmet,  kederli ailelerine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralı olanlara da acil şifalar diliyorum.” dedi.  Eğitim Fakültesi’nin sahip olduğu değerler ve taşıdığı misyondan bahseden Bilgin konuşmasına şöyle devam etti: “Fakültemiz; eğitim ve öğretimdeki mükemmellik düzeyi, toplumun yarınlarını inşa etmeye talip donanımlı insan gücünü yetiştirmedeki kararlılığı, üstün nitelikli akademik kadrosu, çağdaş altyapısı, nicelik ve nitelik olarak saygınlığı ile ülkemizde örnek gösterilen bir fakülte olma yolunda; öğrencilerimize, ailelerine ve içinde yaşadığımız topluma hizmet aşkıyla gelişimini en üst düzeyde devam ettirmektedir.”Öğrencilerin, gösterdikleri gayret ve çalışmalarla birçok zorluğu aştıklarını ve şuan mezun olacaklarını söyleyen Bilgin öğrencilere, “Sizlerden ilgiyi, bilgiyi ve sevgiyi, bizi biz yapan tüm değerlerimizle harmanlayarak, ülkemin dört bucağındaki genç nesillerin zihinlerine ve gönüllerine anlayışla, sabırla ve umutla nakşetmenizi istiyorum.” mesajını verdi. Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Bölümü Öğretim Üyesi Ayşegül Şükran Öz’ün de konuştuğu törende Öz, öğrencilere şu mesajı verdi: “Bu ülkenin kurulma ilkelerini ve koşullarını unutmayın, nasıl kıymetli bir mirasın varisi olduğunuzu hep aklınızda tutun. Tutkularınızı ve hayallerinizi bir kenara bırakmayın. Gelecek için plan yapmak güzeldir, ama planlarla yetinmeyin hemen bu gün harekete geçin.” Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Eyüp Coşkun ise, mezuniyet sevincini buruk yaşadıklarını belirttiği konuşmasında, “Maalesef 10 gün önce meydana gelen feci bir kaza ile Soma’da 301 vatandaşımızı kaybettik. Ülke tarihimizin bu en büyük iş kazasında hayatını kaybeden şehitlerimizi saygıyla anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi.Mezun olan öğrencilere de seslenen Coşkun, “Üniversiteyi kazanmış olmanın mutluluğuyla girdiğiniz bu bölümden 4 yıllık bir eğitimle öğretmen unvanıyla mezun oluyorsunuz.” diye konuştu. Burada geçirdikleri 4 yılın öğrencileri sadece birer diploma sahibi yapmadığını belirten Coşkun, öğrencilere meslek yaşantılarını aydınlatacak ve rehberlik yapacak dolu dolu bir eğitim ve ömür boyu sürecek dostluklar kazandırdığını vurguladı.Tören sonunda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından diplomalarıyla birlikte plaket verildi. Tüm öğrencilerin diplomalarını almalarının ardından gelenek hale gelen kep atma töreni yapıldı. Öğrenciler hep birlikte merakla bekledikleri o anda coşkuyla keplerini havaya attılar. 4 yılın sonunda haklı sevinç yaşayan öğrenciler, bir yandan arkadaşlarından ayrılmanın hüznünü yaşarken bir yandan da yeni bir hayata atılmanın sevincini yaşadılar.
ÖĞRETMEN ADAYLARI GÖREVE HAZIR haberi 24 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  21385 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle