ÖĞRETMENLER GÜNÜ BURUK KUTLAMA

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Antakya Kültür Merkezi’nde düzenlediği “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinliği, Antakya Ticaret Lisesi Müdürü İsmail Gölge’nin vefatı üzerine birçok program iptal edildi.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ BURUK KUTLAMA
Programda yer alan müzik etkinlikleri iptal edilirken, merhuma Allahtan rahmet ve ailesine sabır dileklerinde bulunuldu.“24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama programının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, “Bugün 32.’sini kutladığımız öğretmenler günü, aziz vatanımızın her köşesinde üstün görev anlayışı ile milletin çocuklarını ve gençlerini çağın ihtiyaç duyduğu eğitim ve öğretim programları ile buluşturan ve onlara rehberlik yapan öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık devletin ve milletin öğretmenleri kalplerinde en müstesna yere koyduklarının bir nişanesidir.Dünya, tarihte hiç olmadığı kadar hızlı bir değişim ve dönüşüm içindedir. Bu değişimin temel motoru bilimdeki ve teknikteki takip edilemez hızdır.
 
Bilim ve teknolojiye hakim olan devletler, itibara, refaha ve kuvvete sahip olmaktadırlar. Tabir yerinde ise dünya düzenini onlar kurgulamakta, sahip oldukları medeniyetleri de diğer toplumlara ya gönüllü ya da zorla kabul ettirmektedirler.Toplumların insan kaynaklarını belli bir program çerçevesinde eğiten öğretmenlerdir. Bu anlamda öğretmenlik, dünyanın her yerinde milletlerin geleceğini inşa eden belki de en önemli ve en onurlu meslektir.Aktif meslek yaşamını sürdüren öğretmen arkadaşlarımın kendini sınıfında mutlu, güven içinde hissedeceği, mesleki problemlerinin olmadığı; emekli olan öğretmenlerimizin de kalan bundan sonraki hayatlarında mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesini, bu dünyaya veda eden öğretmenlerimize de sonsuz rahmet dileklerimle öğretmenler günümüzün kutlu olmasını dilerim.” dedi.