Öğretmenlerden VALİ Topaca’ya Ziyaret

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(30, 30, 30); font-family:roboto; font-size:16px">Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, 24 Kasım &Ouml;ğretmenler G&uuml;n&uuml; dolayısıyla bir grup &ouml;ğretmeni makamında kabul etti.</span>
Öğretmenlerden VALİ Topaca’ya Ziyaret
Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan eşliğinde 23 Kasım 2015 Pazartesi günü saat 16.00’da gerçekleşen kabulde konuşan Sayın Topaca, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek dünyadaki en onurlu mesleklerin başında öğretmenliğin geldiğini belirtti.  Sayın Topaca, ‘’Toplum için en önemli meslek nedir diye baktığımızda hiç tartışmasız ben öğretmenliktir diye düşünüyorum. Çünkü toplumun inşası, çocukların yetiştirilmesi, ahlakın, sevginin, saygının, düzenin hepsinin başı okullardan geçiyor. Çocukların eğitildiği, yönlendirildiği, yetiştirildiği, gerekli insani ve ahlaki değerlerin aktarılmasından sorumlu meslek grubu öğretmenliktir. Konusu insan olan her meslek önemlidir.’’ şeklinde konuştu.Öğretmenliğin milletimizin ve devletimizin geleceği açısından çok önemli olduğuna değinen Sayın Topaca, ‘’Biz bugün birçok sorun yaşıyorsak bu;  toplumu iyi eğitememiş, çocukları iyi yetiştirememiş, onlara gereği kadar sahip çıkamamış olmamızdan kaynaklanıyor. Onlara iyi sahip çıkmak istiyorsak bunun yolu okuldan ve öğretmenlerden geçiyor. Bu hususta toplumun ve devletin sizlerden beklentisi çok yüksektir.’’ dedi.Çocuklarımızı ve gençlerimizi yaşadığımız çağın tehlikelerinden koruma hususunda öğretmenlere büyük sorumluluklar düştüğünü ifade eden Sayın Topaca, ‘’Çocuklarımız güvenli yola ancak eğitimle gidebilir. Bu boyutuyla da biz öğretmen arkadaşlarımızdan sizin şahsınızda çok şey bekliyoruz. Çünkü insana doğru bilgileri vermemişseniz, onların kalbine girmemişseniz toplumu düzeltme şansınız yoktur. Toplumu düzeltme ihtimali ancak öğretmenlerin vereceği bilgilerle, onların gayretiyle, onların gençlere ve çocuklara sahip çıkmasıyla olacaktır.’’ dedi.Vali olarak mesaisinin önemli bir kısmını eğitim, öğretim ve insanla ilgili hususlar üzerinde çalışarak geçirdiğini belirten Sayın Topaca, ‘’Okullarımız, sosyal hizmet kurumları, insanların ihtiyaçlarının karşılandığı kurumlar, huzurun, güvenliği sağlandığı kurumlar… Bunların hepsi gün içerisinde fazlaca gayret gösterdiğim hususlardır. Hepsi insan odaklıdır. Devletin de artık odağında insan vardır. Her şey insan odaklı bir yapı üzerinde kurgulanıyor. Her binanın nasıl bir mimarı varsa toplumun da mimarı, banisi, yönlendireni öğretmenlerdir. Onun için biz sizleri çok önemsiyoruz.’’ şeklinde konuştu.
Öğretmenlerden VALİ Topaca’ya Ziyaret haberi 24 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle