Okul servis şoförlerine uyarı.

İskenderun ilçesinde, yeni eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle, Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından okul servis şoförleri uyarıldı.
Okul servis şoförlerine uyarı.
 Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, oda binasında servis şoförleriyle bir araya geldi.
     Trafik kurallarına harfiyen uyulması konusunda uyarıda bulunan Akın, sürücülerin kılık kıyafet başta olmak üzere konuşmasına, hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.
     Akın, otobüs türü servis aracı kullanacak şoförlerin en az üç yıllık E sınıfı, minibüs kullanacak şoförlerin ise en az 5 yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerektiğini kaydetti.

     Servis aracı sahibinin, 22 yaşında, en az lise mezunu bir kişiyi rehber personel olarak araçta görevlendirmesi gerektiğini vurgulayan Akın, ''Okul servis araçlarının arkasındaki sarı-siyah kuşak ile öğrenci indirip bindirirken yakılacak 'Dur' ışığının standartlara uygun olarak çalışması lazım. Bununla birlikte, araçlardaki kapıların şoför tarafından açılıp kapatılacağı şekilde otomatik veya mekanik sistemde olması gerekiyor. Servis araçlarında kapıların açık veya kapalı olduğunu gösteren işaret bulunmalı. En önemlisi servis araçlarının yıllık periyodik muayeneleriyle her 6 ayda bir bakım ve onarımlarının yapılması gerekiyor. Araçların 12 yaşından daha büyük olmaması lazım'' diye konuştu.
     Araçlarda her koltukta emniyet kemerinin bulunmasının şart olduğunu ifade eden Akın, servis sırasında görüntü ve müzik sistemlerinin kullanılmayacağını, ayrıca şoförlerin ilk yardım eğitimi alması gerektiğini söyledi.
Okul servis şoförlerine uyarı. haberi 11 Eyl 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  126490 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle