OKULDA YANGIN TATBİKATI YAPILDI

Reyhanlı Belediyesi itfaiye ekipleri, İsmet Ayşe Behzatoğlu Anadolu Lisesi okul bahçesinde, tahliye, kurtarma, yangın söndürme tatbikatı yaptı.
OKULDA YANGIN TATBİKATI YAPILDI
İtfaiye ekipleri daha sonra da öğrencileri bilgilendirdi. İsmet Ayşe Behzatoğlu Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan tatbikatta ekipler üst katlara merdivenle ulaşarak mahsur kalan öğrencileri kurtardı. Tatbikat gereği çıkan yangın ekiplerce söndürüldü.
     Tahta ve yanıcı madde kullanılarak çıkarılan yangın sırasında öğrenciler tatbikatı büyük bir dikkatle izledi. Likit petrol gazlarıyla ilgili eğitimde, tüp gazın alev alması halinde yapılacak uygulamaları, İtfaiye Müdürü Yahya Dingil, tarafından uygulamalı gösterdi.
     Olası yangında öğrencilerin paniğe kapılmadan yapmaları gerekenler anlatıldı. Daha sonra öğrenciler yangın söndürme tüpleri kullanarak müdahale yöntemini denedi.
     Reyhanlı Belediye İtfaiye ekibi, kurtarma, tahliye, yangın ve söndürme tatbikatını öğrencilerin alkışlarıyla tamamladı.
 
 
OKULDA YANGIN TATBİKATI YAPILDI haberi 29 Mart 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  139795 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle