OKULLAR ARASI ABA GÜREŞİ TURNUVASI YAPILDI

Milli Mücadele’de ilk Kurşunun atılışının 97. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında Dörtyol İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından okullar arası Aba Güreşi Turnuvası düzenlendi. 
OKULLAR ARASI ABA GÜREŞİ TURNUVASI YAPILDI
Milli Mücadele’de ilk Kurşunun atılışının 97. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında Dörtyol İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullara arası aba güreşi turnuvasının birincisi Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinciliği Payas Endüstri Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi alırken, turnuvanın üçüncüsü ise Atatürk Anadolu Lisesi oldu.7 ayrı sıklette 96 sporcunun yarıştığı müsabakalarda 21 öğrenciye de derecelerine göre madalyaları dağıtıldı.Düzenlenen turnuvayla ilgili bir açıklama yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Selçuk Kayhan; “Geleneksel Spor Dalları kapsamında Gaziantep ve Hatay yörelerinde yapılan Aba Güreşini gelecek kuşaklara aktarmak ve yaşatmak, gençlerimize sporu sevdirmek ve spor disiplinini aşılamak amacıyla bu yıl 97. yılını kutladığımız Milli Mücadele’de İlk Kurşun etkinliklerimize bizde Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak katkı sunmak istedik. 7 ayrı sıklette 96 sporcumuz müsabakalara katılmış olup bunlardan 21 ine madalyaları verilmiş, puanlama esasıyla yapılan müsabakalarımızda Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinciliği, Payas Endüstri Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi ikinciliği ve Atatürk Anadolu Lisesi üçüncülük kupasını kazanmıştır.” dedi.
OKULLAR ARASI ABA GÜREŞİ TURNUVASI YAPILDI haberi 18 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1030 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle