OKULLARDAKİ YANGIN TATBİKATLARI İLE BİLİNÇ AŞILIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Reyhanlı ilçesi Cumhuriyet İlkokulu’nda yangın tatbikatı düzenledi.
OKULLARDAKİ YANGIN TATBİKATLARI İLE BİLİNÇ AŞILIYOR
Gerçekleşen tatbikata HBB HATSU İnsan Kaynakları Şube Müdürü Metin Savaş, HBB Engelliler Birim Sorumlusu Hüseyin Ateşer, HBB Reyhanlı İtfaiye Müdürü Muhammed Kahraman ve HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri katılım gösterdi.Tatbikat düzenlenen okulda temsili olarak yangın olayı gerçekleştirilerek, itfaiyecilerin yangına müdahalesi canlandırıldı. Gerçeği aratmayan tatbikatta HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri yangına 1 araç ve 4 personel ile müdahale etti.Bir yandan alevleri kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekipleri bir yandan da senaryo gereği yanma tehlikesi yaşayan öğrencileri yangın bölgesinden başarıyla uzaklaştırarak takdir topladı.HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vermiş olduğu eğitimlerle her türlü doğal ve beşeri afete zamanında ve doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da bilinç aşılamayı hedefliyor.Gerçekleşen tatbikatın ardından HBB’nin “Engelliler Sokağa” projesi kapsamında Reyhanlı Cumhuriyet İlkokulu’nda eğitim gören 4.sınıf öğrencisine akülü sandalye hediye eden HBB İnsan Kaynakları Şube Müdürü Metin Savaş, engelli öğrencinin mutluluğuna ortak oldu.Engelli okul öğrencisinin annesi HBB’nin kızına sunduğu akülü sandalye hediyesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu her çalışmayı takdir ediyoruz. Kızım aracı olmadığı için okula gelip gitmekte zorlanıyordu. Sizler sayesinde kızım okuluna daha rahat gidip gelecek. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun ” ifadelerini kullandı.Yangın tatbikatıyla bilinçlenen öğrenciler, HBB’nin eğitim seferberliği kapsamında 15 ilçe genelinde dağıtılan boyama kitabı, boya, diş fırçası ve diş macunu hediyelerini teslim aldılar.
OKULLARDAKİ YANGIN TATBİKATLARI İLE BİLİNÇ AŞILIYOR haberi 27 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  6425 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
Kategori
Şehir