ÖLEN TIR SÜRÜCÜSÜNÜN YAKINLARI GÜMRÜK KAPISI'NDA CENAZENİN GELMESİNİ BEKLİYOR

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad yanlıları ile muhalifler arasında çıkan çatışmanın ortasında kalarak ölen TIR sürücüsü Mecit Akdoğan'ın (51) yakınları, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda cenazenin kendilerine teslim edilmesini bekliyor.
ÖLEN TIR SÜRÜCÜSÜNÜN YAKINLARI GÜMRÜK KAPISI'NDA CENAZENİN GELMESİNİ BEKLİYOR
  Hatay'ın Çekmece Beldesi Pınarbaşı Mahallesi 63. Sokak'ta yaşayan TIR sürücüsünün kardeşi Fuat Akdoğan AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağabeyi Mecit Akdoğan'ın 2 gün önce Suriye'ye gitmek için evden ayrıldığını, talihsiz bir şekilde öldürüldüğünü belirterek Suriyeli yetkililere tepki gösterdi.
     Ağabeyinin 12 yıldır TIR sürücülüğü yaptığını ifade eden Fuat Akdoğan, şunları kaydetti:
 
     ''Cenazeyi almak için Suriye'ye gitmemize izin vermiyorlar. Ağabeyimin çalıştığı şirket, büyükelçilik aracılığıyla cenazeyi alarak Hatay'a getireceklerini söylediler. Sabahın erken saatlerinden bu yana buradayız. Hepimiz perişan olduk. Cenazenin gelmesini sabırsızca bekliyoruz. Cenazenin Humus'ta güvenlik nedeniyle bekletildiğini söylediler. Bir an önce cenazenin verilmesini bekliyoruz. Şu anda elimiz kolumuz bağlı. Kimse de çok sağlıklı açıklama yapmıyor. Beklemekten başka çaremiz yok.''
     Suriye'ye Yaş Sebze ve Meyve taşıyan TIR sürücüsü Mecit Akdoğan, dün Hama ile Humus arasındaki Maarra mevkisinde Beşşar Esad yanlıları ile muhalifler arasında çıkan çatışmanın ortasında kalarak öldürülmüştü.