ÖNCE İŞÇİ SONRA MAHKEME

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, MMK Metalürji fabrikasında yetkinin Çelik-İş Sendikasına verildiğini belirtti.
ÖNCE İŞÇİ SONRA MAHKEME
Gül, yaptığı açıklamada, bir süredir İskenderun İş Mahkemesinde, MMK ve Türk Metal Sendikasının açtığı MKK’da yetki davasında kararın verildiğini söyledi. Gül, Mahkemenin Çelik-İş Sendikasına yetki verilmesini kararlaştırdığını belirterek,”MMK’da yaklaşık Çelik-İş Sendikasına üye yaklaşık 1750 işçi bulunuyor. Bizler her zaman MMK işçisinin yanında olduk olmaya devam edeceğiz. Tabiî ki sürecin bu noktaya gelmesini biz istemedik.”dedi. Gül,” “Tüm MMK çalışanlarına bu mücadelede saygı duyuyor, bu yolculukta asla yalnız olmadıklarını belirtmek istiyorum. Burada davayı açanlar toplu sözleşmeyi uzatabilmek istiyorlar. MMK işçisinin hak ve çıkarlarını geciktirmek, alın terlerinin karşılığının bir an önce alınmasını engellemek için Çelik-İş Sendikası’nın aldığı yetkiye itiraz etmişlerdi” şeklinde konuştu. Artık işveren ile toplu sözleşme masasına oturmak istediklerini belirten Gül, şöyle konuştu: “Çelik-İş Sendikası, MMK’da yargı kararıyla toplu iş sözleşmesi yapma yetkisini aldı. Bu işin Yargıtay sürecine geçmeden toplu sözleşmenin başlamasını istiyoruz. Bu konuda gerekli girişimleri yapacağım. Gerek MMK Yetkililerinin gerek Türk Metal Sendikasının bu sıkıntıya son vermelerini istiyorum.” Gül,”Böyle bir kararı bekliyorduk. İş dinamizmini bozmadan daha fazla üretim için, Çelik-İş Sendikasına yakışır bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kimseye bir kinimiz yok. Bizler her zaman mütevazı olacağız. Bizim hedefimiz emeğin hak ettiği değeri almasıdır. Toplu iş sözleşme masasında, haklarımızı savunmak ve geliştirmek üzere bugün dünden daha çok birlikte olmaya ihtiyacımız var. Bu hukuki süreçte sendika avukatlarımız Mustafa Avcı ve Cihan Önal’a göstermiş oldukları özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
ÖNCE İŞÇİ SONRA MAHKEME haberi 03 Ekim 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  285175 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle