O’nun bir bakışı Suriye’ye yeter

Atatürk gösterdiği yol ile orduya, memlekete daimi bir başkumandandı. Kazandığı zaferlerle milletin şükran duyduğu bir önderdi. İnkılapları ile memlekete daima yeni ufuklar açan bir devlet reisi idi. Hatay davası da O’nun işareti ile açıldı ve başta O olmak üzere bütün millet bu davaya sarıldı.
O’nun bir bakışı Suriye’ye yeter
Bugün davamızda muvaffak olmuş, zafere kavuşmuş bulunmaktayız. Bu kavuşma hiçte kolay olmamıştır. Bundan sonra bizlere düşen görev, bu eserleri korumak, anlamak ve daha ileriye götürmek için çaba göstermek olmalıdır. Bunun içinde Atatürk Anıtına her baktıkça bunları hatırlamalıyız.1962 yılında Antakya’da görkemli bir Atatürk Anıtı dikildi. O yıllarda Suriye’nin bazı bakanları “Hatay bizden koparılmış bir toprak parçasıdır” diyerek gayri ciddi Hatay üzerinde hak iddia etmekte idiler. Zamanın valisi Muammer ÜRGEN Anıt bittikten sonra Atatürk’ün yönünü Suriye istikametine doğru çevrilmesini istemiş ve  “O’nun bir bakışı yeter” diyerek, Hatay üzerinde hak iddia eden Suriyeli bakanlara bu sözler bir cevap olmuştur. İşte Atatürk, o günden bu yana hep Suriye istikametine bakmaktadır.
Zafer SARI
 
O’nun bir bakışı Suriye’ye yeter haberi 18 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  775 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle