ONUNCU KÖY GAZETESİNE İKİNCİ POLİS BASKINI

Antakya’da yayın yapan Onuncu Köy gazetesine kısa süre içinde ikinci kez polis baskını gerçekleşti. Gazetenin sahibi Halit Basık, saldırıların çok yönlü olarak sürdüğünü dile getirdi
ONUNCU KÖY GAZETESİNE İKİNCİ POLİS BASKINI

 

Antakya’daki muhalif gazetelerden Onuncu Köy gazetesine ikinci kez polis baskını gerçekleşti. 

Gazeteye ilk baskın geçtiğimiz hafta gerçekleşmiştiGeçtiğimiz günlerde Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Onuncu Köy gazetesine baskın yapılırken, dün Hatay 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hâkimi Mehmet Ali Çolak’ın aldığı bir kararla gazete yeniden polisler tarafından basıldı. 

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi rektörünün yaptığı şikâyet üzerine ikinci kez basılan gazetenin sahibi Halit Basık  konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

“Geçen seferki aramada 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hâkimi Fethiye Hakgeçirmez Çolak arama kararı çıkartırken bugün ise aynı hâkimin eşi olan Mehmet Ali Çolak’ın ikinci arama tarama kararı çıkartması dikkat çekmiştir. Onuncu Köy gazetesine çok boyutlu saldırı tehdit baskı ve yıldırmalar belli bir merkezden organize edildiği görülmektedir. Basın İlan kurumunun yıllık denetimlerini gazetemize gerçekleştireceği bir zamanda bu tür arama ve taramaların yapılması adalet hukuk hakkaniyet kurallarını keyfi çiğnendiğini ortaya koymaktadır. Gazetemiz onuncu köy her türlü baskı ve tehdide şantaja boyun eğmeden yayın hayatına devam edecektir. Bizi ekonomik olarak çökertmeye devam edenlere mesajımız şudur! Baskı ve tehditlere boyun eğmeyeceğiz ve yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz! Ferman padişahınsa dağlar bizimdir!”