Örnek Dayanışma Dursunlu’da

Defne Dursunlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yıl içerisinde yaptığı eğitsel ve kültürel etkinlikler, dayanışma gecesinde dernek üyelerinden oluşan koro çalışmasıyla farklı bir anlam buldu.

Örnek Dayanışma Dursunlu’da

Kule Restoran’da düzenlenen geceye Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda davetliler katıldı.Sunuculuğu Gazeteci Mehmet Ali Solak’ın yaptığı gecede konuşan Dursunlu SYD Dernek Başkanı Edip Nurlu, üçüncü yılını tamamlayan dernek çalışmaları arasında çeşitli kurslar açtıklarını, Hayat Boyu Öğrenme kapsamında da halen el sanatları, satranç, Arapça okuma ve yazma gibi etkinliklerin devam ettiğini açıkladı.Yukarı Dursunlu Kültür Merkezi’nde ev mefruşatı ve masa tenisi kurslarının yapıldığını anımsatan Nurlu, “Yıl içerisinde Dil Bilim Uzmanı Fatih Hanoğlu ‘Kadın-Erkek Dili’, Aile Hekimi Dr. Selahattin Sultanoğlu ‘Sağlıklı Yaşam ve Obezite’, Dünya Şiir Günü’nde de ‘üç şiir üç yürek’ etkinliğinde Edebiyatçılar Derneği Şube Başkanı Nebih Nafile, Canan Başkaya ve Ferit Bahçeci’yi ağırladık. Bu arada Mazlum Nar başkanlığında üyelerimizle birlikte koro kurduk. Amacımız hizmetlerin iyisini yapmak ve yaygınlaştırmaktır” dedi.Daha sonra sivil toplum kuruluşlarını önemsediğini ifade ederek konuşmasını başlatan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman da, çalışkanlığı, üretkenliği ve uygulamalarıyla göz dolduran Dursunlu SYD Derneğinin örnek tavrını yürekten alkışladığını, her türlü desteğin de verileceğinin sözünü verdi.Yaman, “Ne mutlu hiçbir çıkar amacı gütmeden enerjisini, zamanını ve bazen de kendi parasını bu tür çalışmalar adına kullanan, bu halkın mutluluğuna ve gençlerine güzel şeyler adıyabilene” diye konuştu.Koro şefi Mazlum Nar başkanlığındaki koronun seslendirdiği şarkıların söylendiği gecede, Grup Asi ve Günışığı Programının sunucusu Mithat Öztürk’ün seslendirdiği şiirler geceye renk kattı.Sivil toplum kuruluşlarının sivil toplum için önemli adımlar olduğuna işaret eden Gazeteci Mehmet Ali Solak ise, “Sosyalleşme, birlikte yaşam kültürünün en önemli buluşmasıdır. Bu buluşmadan oluşacak tablo ve ekip ruhu, sorunlara ortak çözüm bulma noktasında dayanışmayı; bununla beraber işinizde, evinizde, kentinizde ve ülkenizde huzuru, güveni, mutluluğu ve rahatlığı sağlayacaktır. Değerli dostlar, akla uygun yetiştirilen her kitlenin başta ailesine, çevresine ve ülkesine katkısı gözardı edilemez. Hz. Ali bundan 1400 yıl önce ‘Bana bir harf öğretenin kulu kölesi olurum’ özlü sözü cahilliği redettiği anlamını taşır. Cahilliğe, duyarsızlığa karşı seyirci kalmak ayıptır. Bilimin aydınlığına yüzünü çevirmek bir cinayettir. Özellikle kız çocukları başta olmak üzere çocuklarınızı gelecek için hazırlayın. Lutfen, çocuklarınızı ilgisiz ve sevgisiz bırakmayın. Zira, insanların zekası karanlık güçlerin hepsinden üstündür” dedi.Gecede; derneğe katkı veren Mehmet Ali Solak, Ali Tarsuslu, Mehmet Tatlı, Mazlum Nar, Sevgi Fakiroğlu, Dilek Kaplan, Tümay Kılıçlar, Sevim Aybar ve Deniz Nurlu’ya çiçek takdim edildi.

 

Örnek Dayanışma Dursunlu’da haberi 17 Aralık 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  16390 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle