ORTODOKS KİLİSESİ VAKFINDAN KİMYECİ YE ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
ORTODOKS KİLİSESİ VAKFINDAN KİMYECİ YE ZİYARET
Başkan Kimyeci, kabulde sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ederek, kente hizmet sunulacağını söyledi.Ziyarette konuşan Vakıf Başkanı Hurigil, Antakya Belediye Başkanlığına yeni seçilen Mimar İsmail Kimyeci’ye görevinde başarılar dileyerek, “Biliyorsunuz, Antakya 2300 yıllık tarihi bir geçmişe sahip. Bu geçmişte, yüzyıllardır çeşitli dinlere mensup kardeşlerimizle barış ve sevgi duyguları ile beraber yaşadık. Sizin de başkan olarak mimar kimliği ile kentimize büyük katkı sağlayacağınıza inanıyoruz” dedi.Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci Antakya Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ve yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Antakya’mız binlerce yıl geçmiş tarihi olan bu coğrafyalarda, geçmişte dünyanın en müreffeh seviyede insanların kardeşçe, birlik içerisinde yaşadığı bir ortamda yaşıyoruz. Bu anlamda Antakya’mız son derece önemli.
 
 
 Bu farklılıkları, inanç ve kültürleri bir zenginlik olarak kabul eden barışın, hoşgörünün, huzurun hakim olduğu bir dünya’yı tesis etme konusunda Antakya’mız gerçekten yaşayan bir tarih, yaşayan bir örnek olma açısından son derece önemli. Tabi bu değerlerin bugünlere kadar kalmasında coğrafyamızda yaşayan insanlarımızın yapmış olduğu fedakârlıklar vardır. İnançların en güzel şekilde yaşanması konusunda toplumlar birliktelik sağlamıştır. Bu yaşantılar Antakya’mızın değerlerini artıran, kentimizin sadece Hatay’da değil, Türkiye’de değil, bütün dünyada örnek teşkil eden en önemli özelliklerden biridir. Antakya Rum Ortodoks Kilisesi vakfı, cemaati olarak bugüne kadar Antakya’mızın tarihi misyonuna yakışır bir ortamda yaşamasını sağlama konusunda gösterdiğiniz katkı ve desteğe teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte bizlerde Antakya Belediyesi olarak, şehrimizde sadece kentsel dönüşümler yaparak, alt yapı yaparak, park bahçe yaparak değil, aynı zaman tarihi kimliğine uygun medeniyetimizin gereklerini en güzel şekilde korumak, geliştirmek ve ileriye taşımak konusunda her türlü işbirliği içerisinde bizlere düşen sosyal, kültürel, eğitim amaçlı her türlü faaliyetlerde sizlerle birlikte hareket edeceğiz” dedi.ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, konuk heyet ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.