ÖZÇAKICI BAŞARILI SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ

Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, ''Türkiye Satranç Şampiyonası''nda başarı olan sporcuları makamında kabul ederek ödüllendirdi. 
    
ÖZÇAKICI BAŞARILI SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
Özçakıcı, 3-10 Temmuz tarihleri arasında Konya'da düzenlenen şampiyonada dereceye giren sporcularla gurur duyduklarını söyleyen Özçakıcı, başarılı sporcu ve kulüpleri destekleyeceğini söyledi.
     İlçenin adının duyurulmasına katkı sağlayan sporculardan daha nemli dereceler beklediğini ifade eden Özçakıcı, şöyle devam etti:
     ''Çok gayretli ve çok disiplinli çalıştığınızın farkındayım. Şampiyonlukta sadece birinci olanı değil katılım gösteren tüm sporcularımızı kutlarım. Daha kalıcı başarıların elde edilmesini temenni ederiz. Hatay genelinde Samandağ ilçesinin satranca olan ilgisi daha fazla olarak görülmektedir. Öğretmenlerimizin bu konuda katkısı büyük. Biz kaymakamlık olarak bütün okullarda bulunan çocuklarımızın satranca olan ilgisi daha üst seviyeye ulaştırmak için elimizden gelen çabayı harcamaya hazırız.''
     Özçakıcı, 45 takımın katıldığı ve dünyaca ünlü satranç ustalarının yarıştığı turnuvada Samandağ Altın Piyon Satranç Merkezi sporcusu Mehmet Emin Çiftçi'nin, 1. masada 9 maçta 7 galibiyet alarak masa birincisi ödülünü almaya hak kazanmasından da gurur duyduklarını belirtti.
     Konuşmalardan sonra Kaymakam Özçakıcı, sporculara çeşitli armağanlar dağıttı.