ÖZEL DEFNE HASTANESİ'NDEN BAŞARILI OPERASYON

 Damda tamirat yaparken üçüncü kattan düşen Tuncay Şahutoğlu (35) Özel Defne Hastanesi'nde başarılı bir operasyonla tekrar hayata döndürüldüğü bildirildi.
ÖZEL DEFNE HASTANESİ'NDEN BAŞARILI OPERASYON
  Boyun omurları dahil 20 kemiğinde kırık, akciğerlerde ve kalp zarında kanaması olan hasta ameliyata alındığı, kırık olan boyun omurlarına Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Aslan tarafından platin yerleştirildiği, aynı seansta Ortopedi doktoru Kemal Yıldırım tarafından da hastanın sol uyluk kemiğine platin yerleştirildiği belirtildi.
 
 
     Hastanın doktoru Op. Dr. Özcan Aslan şu açıklamayı yaptı:
     ''Hasta hastanemize geldiğinde vücudunda çok ağır hasarlar vardı. En büyük sorun da boyundaki kırıktı. Üçüncü ile dördüncü boyun omurlarındaki kırık ve kaymaya bağlı olarak omuriliğinde sıkışma ve vücudunun sol tarafında güçsüzlük vardı. Geç müdahale edilmesi durumunda boynun aşağısında felç ve aynı zamanda solunum ve kalp durması riski vardı. Acilen diğer sorunlarını çözüp 24 saat içinde ameliyata aldık. Kırık olan boyun kemiklerini yerine oturtup platin ile sabitleştirdik. Aynı seansta parçalanmış olan sol uyluk kemiği de platinlerle normal hale getirildi. Birkaç gün sonra da kulak kemiğindeki kırık nedeniyle yaralanmış olan yüz siniri tamir edildi. Hastamızda şu an hiçbir kalıcı hasar riski kalmadı. Kırıklarından kaynaklanan ufak tefek ağrıları da kısa süre içerisinde ortadan kalkacak.''