ÖZEL TUFAN KOLEJİNDE EĞİTİME ARA YOK‏

Dörtyol’un özel okullarda lokomotif kurumu Özel Tufan Koleji’nde yaz tatili kavramı yerine; neşeyle eğitime devam anlayışı hakim.
ÖZEL TUFAN KOLEJİNDE EĞİTİME ARA YOK‏
2015 – 2016 eğitim öğretim yılı geçtiğimiz hafta ülke genelinde sona erdi. Ama Özel Tufan Koleji bu konuda istisna. Çünkü Özel Tufan Koleji yaz okulları hem neşeli, hem de eğitici özelliğini koruyor. İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü’nden Murat Kaptanoğlu’nun nezaretindeki 5 kişilik uzman ekip, Özel Tufan Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Rahmi Erdem ile koordineli olarak yüzme kursu açtı. 160 kursiyerin kayıt yaptırdığı kurslarda, dün sabah itibariyle çalışmaları başladı. Minikler ve gençler olarak iki ayrı kategoride tertiplenen yüzme kurslarında sabah minikler yüzme kursu alırken, öğleden sonra ise gençler gurubu, gelişme çağının en önemli sporlarından biri olan yüzme sporunda kendilerini geliştiriyorlar. Hatay Yüzme Şampiyonu olan okulun öğrencilerinden Merve Bekçi ve Ece Temel’de kendi arkadaşlarına antrenörlük yapmakta. Veliler ise çocuklarının yüzme derslerini büyük bir ilgiyle izlemekte.
Özel Tufan Koleji’nde yüzme eğitiminin yanı sıra İngilizce öğretimi de dersliklerde keyifli bir şekilde sürmekte. Yabancı öğretmenlerin girdiği dersler için gün içerisinde dört seans yapılıyor ve ikişer sınıf oluşturulmuş durumda. Seviye belirlemesiyle oluşturulan sınıflarda konuşulan tek dil İngilizce. Bilhassa bu derslerde yabancı eğitmenlerin görev yapıyor olması çocuklarda hem ilgi hem de heyecan yaratmakta.
Özel Tufan Koleji yazın en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için kurum olarak üzerine düşeni eksiksiz yapmakta. Velilere ise sadece bu zevkli çalışmaları seyrederek hoşça zaman geçirmek kalıyor. 

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

 
ÖZEL TUFAN KOLEJİNDE EĞİTİME ARA YOK‏ haberi 22 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Dörtyol muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  5150 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle