ÖZGECAN ASLANI UNUTMADIK

“Bahar çiçeği gibi taptaze bir fidandı Özgecan… Topluma yararlı çağdaş bir kadın olabilecekken, kadına yönelik şiddetin sembolü haline geldi Özgecan Aslan…

Anısına heykeller dikildi, filmler çekildi, parklar-anıtlar yapıldı, yürüyüşler düzenlendi. Hepimizin ortak dileği, Özgecanlar ölmesin idi. Her 11 Şubat’ta yüreklerimiz şiddete uğrayarak ölen kadınlarımız için yanıyor.

Toplumun her kesimine sinen şiddet, fiziksel olarak güçsüz görülen çocuklar ve kadınlar üzerinde yoğunlaşıyor. Cumhuriyet değerlerinden, cumhuriyet felsefesinden uzaklaştıkça, insani değerler sistemi yozlaştıkça, kadın ve çocuk kimsesiz kalmaktadır. Ülkemizde çağdaş bir toplum olmamızı sağlayan bilimsellik ve laiklikten, halkçılık ve devletçilikten uzaklaştıkça toplumu bir arada tutan yapı taşları zarar görmektedir. Medya üzerinden topluma sunulan bireyci, çıkarlar üzerine kurulan, maddi değerleri öne çıkaran yaşam felsefesi insanları yalnızlaştırıp, bireyselleştirmektedir. Aile değerleri hafife alınmakta,insani değerler göz ardı edilmekte, insanın insana sevgi ve saygı ile yaklaşımı alay konusu olmaktadır.

Şiddet, tüketim, gericilik ve bölücülüğü besleyen kapitalist zihniyete karşı bütün kadınlar toplumda birlikte güç yaratarak karşı koyabiliriz. Ülkemizin çağdaş cumhuriyet değerlerinin, emperyalizm tarafından içeride ve dışarıda saldırıya uğradığı, ateşle sınandığı bu zor günlerde kadınların farkındalığına, birlik ve beraberliğine her zamankinden daha fazla gereksinim vardır. Şiddete karşı mücadele ancak örgütlü olmakla mümkündür. Bunun için, vatan ve millet sevgisi taşıyan, Atatürkçü değerlerle mücadele eden tüm kadınları cumhuriyet devrimlerine sarılmaya davet ediyoruz.”

ÖZGECAN ASLANI UNUTMADIK haberi 13 Şubat 2020 15:27 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Chp Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanlığı adına Hatay / Arsuz muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından Siyasi Parti Teşkilatları sektörüne eklenmiş olup  306 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Sektör
Kategori
Şehir
ÖZGECAN ASLANI UNUTMADIK haberi, Hatay Arsuz Yerel Haberleri hatay ili arsuz ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 306 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Özgecan+Aslanı+Unutmadık Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
ÖZGECAN ASLANI UNUTMADIKÖZGECAN ASLANI UNUTMADIK51 0.0 | 0 Oy