PADOVESE ÖLÜMÜNÜN BİRİNCİ YILINDA DÜZENLENEN AYİNLE ANILDI

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki evinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese (63), ölümünün birinci yılında görev yaptığı kilisede düzenlenen ayinle anıldı.
PADOVESE ÖLÜMÜNÜN BİRİNCİ YILINDA DÜZENLENEN AYİNLE ANILDI
Ayine katılan İzmir Başpiskoposu ve Papalık Anadolu Temsilcisi Vekili Ruggero Franceschini, Padoveseyi unutmadıklarını belirterek, tüm dünyaya barışın ve huzurun gelmesini diledi.
     Vatikan Elçisi Antonyo Lucibella ise Padovese'nin örnek alınacak bir insan olduğunu belirterek, yaşamından kesitler sunduktan sonra ''Yurtta Sulh Cihanda Sulh'' sözünün çok önemli olduğunu, bu sözün unutulmaması gerektiğini bildirdi.
     İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de Türkiye'de insanların barış ve hoşgörü içerisinde yaşadıklarına dikkati çekerek, ''Padovese çok iyi bir insandı. Ruhu şad olsun'' dedi.
 

     Konuşmaların ardından gerçekleştirilen ayinde dualar edildi, ilahiler okundu.
     Ayine, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Hristiyan din adamlarıyla çok sayıda Hristiyan katıldı.
     Papalık Anadolu Temsilcisi Luigi Padovese, 3 Haziran 2010'da Hatay'ın İskenderun ilçesinin Karaağaç beldesi Sultanköy Mahallesi'ndeki evinde bıçaklanarak öldürülmüş, olayla ilgili Padovese'nin 4,5 yıldır şoförlüğünü yapan Murat Altun (26) katil zanlısı olarak tutuklanmıştı.