PASKALYA BAYRAMI'NDA YUMURTALAR BARIŞ İÇİN TOKUŞTURULDU

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Ortodoks Kilisesi’nde düzenlenen Paskalya Bayramı kutlamalarına katıldı.
PASKALYA BAYRAMI'NDA YUMURTALAR BARIŞ İÇİN TOKUŞTURULDU
Gerçekleştirilen kutlamalara Başkan Savaş'ın yanı sıra, Hatay Valisi Ercan Topaca, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve semavi dinlerin temsilcileri katılım gösterdi.Paskalya Bayramı’nın birlik ve beraberliğine katkı sağlayan önemli etmenlerden biri olduğuna vurgu yapan Hurigil, Hrıstiyanlık için büyük önem taşıyan bayram hakkında konuklara önemli bilgiler verdi.Hrıstiyan hemşerileri ile bayramlaşarak yumurta tokuşturan Başkan Savaş, “Biz çok renkli bir şehiriz. Bu renklerin bir arada kardeşlik içerisinde yaşaması bizleri daha güçlü kılmaktadır. Bu birlik ve beraberliğimiz ile dünyaya örnek olacak bir kentiz. Hiçbir ayırım yapmadan her dine mensup hemşehrilerimizin bayramlarını birlikte kutlayarak birlik beraberlik bağlarımızı güçlendiriyoruz. Tüm hrıstiyan hemşehrilerimin Paskalya Bayramı’nı kutluyor, tüm dünyaya ve coğrafyamıza sağlık, mutluluk, barış ve hoşgörü getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.Bayramlaşma etkinliğinde konukların geleneksel hale gelen yumurta tokuşturmaları da renkli anların yaşanmasına vesile oldu.
PASKALYA BAYRAMI'NDA YUMURTALAR BARIŞ İÇİN TOKUŞTURULDU haberi 03 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3780 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle