PAYAS BELEDİYE BAŞKANI ALTAN, HAKKINDAKİ İDDİALARI DEĞERLENDİRDİ

- Dörtyol ilçesine bağlı Payas belde Belediye Başkanı Bekir Altan, ''hakkındaki asılsız şikayetlerin, kamu görevlilerince yeterince incelenmeden işleme konulduğunu, bu yöntemle halkın hizmet almasının engellediğini'' ileri sürdü
PAYAS BELEDİYE BAŞKANI ALTAN, HAKKINDAKİ İDDİALARI DEĞERLENDİRDİ
Altan, Sokullu Mehmet Paşa Külliyesinde düzenlediği basın toplantısında, 2009 seçimleri ardından iktidar partisi adayı ve ekibince defalarca ve farklı yerlere şikayet edildiğini ve ilgililerin ''davaya gerek yok'' kararına rağmen, şikayetlerin devam ettiğini savundu.
     Kamu görevlilerince yeterince incelenmeden hakkındaki şikayetlerin işleme konulduğunu, bu yöntemle halkın hizmet almasının engellendiğini ileri süren Altın, görevlerini yapmadığını iddia ettiği kamu görevlileri ile asılsız şikayette bulunanlar hakkında dava açacağını kaydetti.
     İzmit Körfezi'nin Türkiye için neyse, Payas yöresi ve İskenderun Körfezi'nin de aynı konuma geleceğini ve Dilovası'nın kirliliğini değil, sanayisini yöreye model olarak alacaklarını anlatan Altan, Hatay Çevre Düzeni Planı'nın da buna göre hazırlandığını ve kıyı bandında yer yer sanayi bölgeleri ayrıldığını belirtti.
     Payas Sokulllu Mehmet Paşa Külliyesi ile Payas Kalesini aslına uygun bir şekilde restore edip, otel ve çarşı olarak düzenleyeceklerini de bildiren Altan, her iki yerin de 49 yıllığına belediyeye tahsis edildiğini anımsattı.
     Hazırlanan projenin Adana Bölge Tabiat Kurulu'nda onayı beklediğini de belirten Altan, ''Onay çıktıktan sonra tadilata başlayacağız ve 1 yıl sürede tamamlamaya çalışacağız. Proje bitiminde Payas Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi 1500 yıl önceki aslına uygun şekilde ve çarşı olarak kullanılacak'' diye konuştu.