PAYAS BELEDİYESİ'NDEN UGANDA'YA YARDIM ELİ

 Dörtyol İlçesine bağlı Payas Beldesi Belediye Başkanı Bekir Altan, Uganda'da ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduklarını söyledi.
PAYAS BELEDİYESİ'NDEN UGANDA'YA YARDIM ELİ
 Altan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20-23 Ağustos tarihlerinde Uganda'ya giderek iftar çadırı açtıklarını belirterek, ''İnsanlık dramının yaşandığı Uganda'da Payas Belediyesi olarak yardımda bulunduk. Bu bizlerin insani görevidir'' dedi.
     Ramazan'da, Uganda'ya giderek muhtaç insanlara yemek dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildiren Altan, şunları kaydetti:

     ''Milletvekilleri Orhan Karasayar ve Hacı Bayram Türkoğlu ile Uganda'ya gittik. Orada bizimle birlikte 14 kişilik iş adamı grubu da vardı. Uganda'nın çeşitli şehirlerinde özellikle kuraklık çeken yerlerde 3 gün boyunca insanlara yardım ulaştırdık. Akşamları da iftar çadırı açtık. Bu yardımları çocukların çok zor durumda yaşadıkları bir ülkeye götürdük. Kendi ellerimizle yardımlarımızı dağıttık. Hastanelerde ranza yok, yatak yok, yere serilmiş hasırlar da yok. Doktor yok, serum yok, tedavi yok. Böyle bir ortamda sağlık hizmeti verilmesi çok zor. Bu da insan olarak bizleri de üzüyor. Türkiye'de çöpe atılan yemekleri dahi oradaki insanların bulamıyor. Yemek artığını bile bulamayan ve verilen yemekleri baş tacı eden insanlar var.''