Payaslı Hakkını Aradı

Söz verildiği halde ilçe olamayan Payas Beldesi halkı, önce Payas Belediye binası önünde toplandı ve ardında da E-5 karayolunu trafiğe kapattı.
Payaslı Hakkını Aradı
Hatay Büyükşehir projesi kapsamında Payas’a verilen ilçe sözünün tutulmaması halkı çığırından çıkardı.
Halk E-5 karayolunu trafiğe kapatıp eylem yaparken, Payas’ın efsane belediye başkanı Bekir Altan, Ankara’da hükümet yetkilileriyle sorunun giderilmesi için yoğun mesai harcıyordu..
Halkın tepkisi birkaç kez cep telefonu ile 3G yöntemiyle hükümet yetkililerine izletildi.
Gerginliğin bazı anlarda zirve yaptığı eylemde polisi ve kalabalığı sakinleştirmeye çalışan Payas Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Zafer Emeksiz ile AK Parti Payas Belde YöneticisiMuhammed Tufan’ın yatıştırmaya yönelik tutumu sıkıntının büyümesini engelledi.
Dörtyol İlçe Emniyetinin yoğun güvenlik önlemleri arasında biber gazı hazırlığı yapmış çevik kuvvet ekibi ve panzerler de hazır bulundu.
Yaklaşık 1 saat süren yol kesme eylemi sırasında yapılan anonslar ve Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Zekai Altuntaşoğlu’nun uyarıları tam sonuç verdi derken, kalabalığın bir bölümü belediye binası önüne doğru ilerlerken, önemli oranda bir kalabalık ise yol kesme eylemi için E-5 karayolunu çift yönlü olarak trafiğe kapattı.
Payaslı Hakkını Aradı haberi 11 Ekim 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  107115 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle