PEDALLAR BARIŞ VE DOSTLUK İÇİN ÇEVRİLECEK

Hatay Suriye Dostluk Derneği, Ortadoğu'da ''barış ve dostluğa'' dikkat çekmek amacıyla Halep'e bisiklet turu düzenleyecek.
PEDALLAR BARIŞ VE DOSTLUK İÇİN ÇEVRİLECEK
Hatay Suriye Dostluk Derneği Başkanı Mahmut Sönmez, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, Bisikletliler Derneği Antakya Şubesi ile ortaklaşa, Suriye'nin Halep kentine bisiklet turu düzenleyeceklerini söyledi.
     Grubun, Antakya Belediyesi önünden 17 Eylül Cumartesi günü hareket edeceğini belirten Sönmez, Bisikletliler Derneği Antakya Şubesi üyesi 10 kişinin bisikletle, kendilerinin de araçlarla onlara eşlik edeceklerini kaydetti.
     Sönmez, 25 kişiden oluşacak grubun, Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçerek Suriye Gençlik Birliği ve Suriye Türkiye Dostluk Derneği üyeleriyle buluşacaklarını ifade etti.
           
     Her iki grubun, toplu halde Halep'e gideceğini anlatan Sönmez, şunları kaydetti.
     ''Hatay'dan Halep'e yaklaşık 120 kilometrelik yol katedilecek. Bir gün içerisinde ulaşmayı planladığımız Halep'te, Suriye Gençlik Birliği ve Suriye Türkiye Dostluk Derneği üyeleriyle birlikte bir gezi yapıp, daha sonra yine onlarla birlikte yeniden Cilvegözü Sınır Kapısı'na geleceğiz. Amacımız, Ortadoğu'yu ateşin sardığı bir dönemde, barış ve dostluğa dikkat çekebilmek.''
     Sönmez, Suriye'ye geçişlerinde güvenlikleri konusundaki soruya ise ''Suriye Gençlik Birliği ve Suriye Türkiye Dostluk Derneği üyeleriyle hareket edeceğimiz için bir sorun yaşayacağımızı sanmıyorum'' diye yanıt verdi.
     Bisikletliler Derneği Antakya Şubesi Temsilcisi Ethem Baklacı da, yapacakları etkinliğin barış ve dostluğa dikkat çekme adına anlamlı olduğunu kaydetti.