PEYGAMBER EFENDİMİZİN MİRAÇ MUCİZESİDİR

 Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Peygamber efendimizin en büyük mucizelerinden birinin Mirac mucizesi olduğunu belirtti.
PEYGAMBER EFENDİMİZİN MİRAÇ MUCİZESİDİR
  
     Miraç Kandili'nin, insanın ilahi rıza ve desteği kazanacak işler yapması, kendi iç dünyasına dönüp sorgulaması, kulluk bilincine ulaşarak dua ve niyazda bulunması için güzel bir fırsat olduğunu ifade eden Sinanoğlu şunları kaydetti:
              
 
     ''Birçok ilahi lütuf ve ihsanla dolu mübarek bir geceye yaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber efendimizin, Mekke'deki Kabe'den Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya gitmesine İsra, oradan da arşı alaya yükselmesine Miraç deniliyor. Peygamber Efendimizin Rabbinin huzuruna kabul edilişini temsil eden İsra ve Miraç mucizesi bizlere, İnsanın, ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulaşabileceğini gösterdiği gibi, ma'na aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini de hatırlatmaktadır. Peygamber efendimizin en büyük mucizelerinden biri miraç mucizesidir. Miraç Kandili'nin birlik, beraberlik, kardeşlik ve barışa vesile olması temennisiyle milletimize, memleketimize ve tüm İnsanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.''