PEYGAMBER SEVGİSİ STADA SIĞMADI

 Antakya’da binlerce kişi AKADİM ile Antakya Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e (SAV) olan sevgi stada sığmayıp dışarıya taştı

PEYGAMBER SEVGİSİ STADA SIĞMADI
Antakya Kültürlerarası Diyalog Derneği (AKADİM) ile Antakya Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde peygamber sevgisi Antakya Atatürk stadına sığmadı.Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı Kutlu Doğum Haftası etkinliğine Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 3 semavi dine ait din adamları, daire müdürleri ve davetlilerde katıldı. Antakya Belediyesi Mehtaran takımının gösterisi ile başlayan etkinlik, Hafız Tayfur Sönmez’in Kuran-ı Kerim Telaveti ile devam etti. Ünlü sunucu Reha Yeprem’in sunduğu programda Antakya Nurettin Zengi Okulu öğrencilerinden Sude Yılmaz okuduğu şiirle duygu dolu dakikalar yaşattı. Sahnede gözyaşlarına hakim olamayan Sude Yılmaz, sahneden indikten sonra da arkadaşlarına sarılarak gözyaşı döktü. Rabia Nur İstanbullu’da okuduğu “Kerbala”a adlı şiiri ile davetlilere duygulu anlar yaşattı.Duygu dolu dakikaların ardından semazenler eşliğinde sahne alan ezgi dünyasının güçlü seslerinden Taha, peygamberimiz Hz.Muhammet (SAV)’i anlatan Ayyüzlüm adlı parçasıyla programına başladı.
 
 Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı etkinliğe katılan binlerce kişi, içlerindeki peygamber sevgisini dışa vururken, Taha’nın söylediği birbirinden güzel parçalarla coşkuya ortak oldular.Gecede bira açıklama yapan AKADİM Başkanı İsa Aydın, her sene olduğu gibi Kutlu Doğum Haftası programını tüm Antakya ve çevre ilçeleri de içine alacak şekilde daha da genişlettiklerini belirterek; “İstedik ki bu coşkuyu tüm halkımız içine doldursun. Ayrıca Antakyamızın ruhuna uygun bir şekilde sadece Müslümanlar değil, diğer semavi dinlere mensup vatandaşlarımızda programımıza katılarak bu coşkuyu burada hissettiler.” dedi.Programlarına Ermeni cemaatinin, Hıristiyan cemaatinin ve Musevi cemaatinin vakıf başkanlarının ve din adamlarının katıldığını belirten Aydın; “Buda bizim için ayrı bir mutluluk. Bu insanlarımız arasındaki sevgiyi, birliği, beraberliği artırırken, hoşgörü kültürünün de artmasına vesile oluyor. Bu durumdan da AKADİM olarak mutluyuz. Bu coşkuyu birlikte yaşamamızın güzel bir örnek olduğu kanaatindeyiz.” dedi.   “Bu coşku insanımızın yüreğindeki peygamber sevgisinin dışa yansımasıdır” diyen Aydın; “İnsanlarımızın bu tür programlara susamış olduğunu bir kez daha gördük. Bu sene üçüncüsünü yaptık. Her sene görüyoruz ki programlarımız, daha coşkulu, daha katılımlı ve daha içten geçiyor. Sanatçılarımızda kendi işlerini gayet güzel yapıyorlar. Dolayısı ile ben programa katılan tüm Antakya halkına teşekkür ediyorum.” dedi.İsa Aydın’ın yaptığı açıklamanın ardından devam eden Kutlu Doğum Haftası programı havai fişek gösterileri ile son buldu.  
PEYGAMBER SEVGİSİ STADA SIĞMADI haberi 29 Nisan 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  52585 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle