Piano Trio Forte ve Andrea D.Taşar Konseri

Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği (DMK), nitelikli müzik dinlemek isteyenler için bu kez de 14 Nisan Perşembe günü saat 20.00’de Hatay Kültür Merkezi’nde piyano, keman ve viyolonsel sanatçılarından oluşan Piano Trio Forte ile viyola sanatçısı Andrea D.Taşar’ın verecekleri konserin hazırlıklarını tamamladı.
Piano Trio Forte ve Andrea D.Taşar Konseri
DMK Derneği Başkanı Tülin Erduran : Bu konserde müzik, dostluk ve gönüllülük öne çıkacak   
DMK Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Erduran yaptığı yazılı açıklama şöyle: Geçen yıl Piano Trio Forte’nin Antakya’da verdiği konserde temeli atılan dostluk; Ece Demirci, Sevil Ulucan Weinstein, Rahşan Apay Durdağ ve Andrea D.Taşar’ı  bir araya getirdi. Sanatçılar konser provalarını İstanbul’da yaptılar Programın ilk bölümünde J.Haydn ve C.Debussy’nin eserlerinden örnekler var. İkinci bölümde ise W.A.Mozart’ın doğumunun 260.yılı anısına Quartett sol m.KV 478’i seslendirilecek. Solo kariyerlerinin dışında Oda Müziği’ne olan düşkünlüklerini hiçbir zaman yitirmemiş üç sanatçıyla  ülkemizde zirveye çıkmış bir Klasik Müzik topluluğu olan Piano Trio Forte, 2010 yılında kurulmuş. Adını bir kelime oyununa dayanan gizli bir espriden alan topluluk, bu adı taşımakla, geniş anlamları ile iki büyük dinamik olan piyano ve forte nüansları arasında geçen müzik serüvenini en kısa şekilde anlatmayı amaçlamış.Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi ve piyano sanatçısı Prof. Ece Demirci, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi ve keman sanatçısı Doç. Sevil Ulucan Weinstein ile çalışmalarını geçen yıldan bu yana A.B.D’de yürüten Cemal Reşat Rey Senfoni Orkestrası Viyolonsel Grup Şefi Rahşan Apay Durdağ’ın oluşturduğu ‘Piano Trio Forte’ve DMK Yönetim Kurulu üyesi viyola sanatçısı Andrea D.Taşar  Hatay’daki müzikseverler için çalmaktan büyük mutluluk duyacaklarını bildirdiler.                   
14 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00’de Hatay Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konserin biletleri Dernek üyelerinden temin ediliyor.
Ayrıntılı bilgiye 0536 600 61 81 no’lu telefondan ulaşılıyor.
Piano Trio Forte ve Andrea D.Taşar Konseri haberi 13 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Defne muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1510 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle